تعمیر دی وی دی پلیر سونی
تعمیر دی وی دی سونیReviewed by شایگان on Feb 12Rating: 5.0تعمیر دی وی دی سونیتعمیر دی وی دی سونی | تعمیر سینمای خانگی سونی | تعمیر دی وی دی پلیر | تعمیر dvd | تعمیر دی وی دی پلیر سونی | بخشی از خدمات گسترده گروه رایان است.

قبل از آنکه راجع به تعمیر دی وی دی سونی و مراحل آن در مجموعه تعمیر دی وی دی پلیر رایان و همچنین عیوب شایع در آنها توضیح دهیم لازم است که کمی با ساختار آنها آشنا شویم.

در عموم دی وی دی پلیرهای سونی که بعد از سال 1380 تولید شده اند و امروز در حال استفاده هستند از اپتیکال بلاک 313 استفاده شده که اپتیک های بسیار با کیفیت بازار امروز و از محصولات تولیدی شرکت سونی است.

در سینمای خانگی های با کیفیت و گران قیمت سونی هم از همین اپتیکال پیکاپ استفاده شده است که این مسئله دلیل کارکرد طولانی مدت دستگاههای دی وی دی پلیر سونی را مشخص می کند.

در بخش های دیگر دستگاه هم مانند برد پاور و برد سروو ، سونی از قطعات با کیفیت استفاده کرده به نحوی که از میزان خرابی بسیار پایینی برخوردار است.

 

 

تعمیر دی وی دی سونی

تعمیر دی وی دی سونی

عیوب مداول

 

مشکل نخواندن دی وی دی

شایع ترین ایراد در بین دستگاه های دی وی دی سونی مانند سایر برندها مشکل نخواندن دی وی دی است.

قطعه ای که بیشترین احتمال خرابی را در این ایراد دارد مجموعه قطعات بخش اپتیکال بلاک است.

این قطعه که عموم مراجعین آن را با نام لنز دستگاه می شناسند وظیفه خواندن اطلاعات دیسک و انتقال آن به برد سروو را بعهده دارد.

همانطور که گفتیم در عموم دستگاه های دی وی دی سونی که بعد از سال 1380 ساخته شده اند از اپتیکال بلاک 313 استفاده شده است که بدلیل کیفیت بسیار بالای ساخت از قابلیت تعمیر پذیری بالایی هم برخودار است و برای صرفه جویی در هزینه تعمیر دی وی دی سونی در موارد زیادی می توان آن را بجای تعویض تعمیر کرده و سالها با کیفیت مطلوب از آن استفاده کرد.

 

باز و بسته شدن درب دی وی دی

یکی دیگر از ایرادهای شایع در بین دستگاه های دی وی دی سونی باز و بسته شدن درب دی وی دی پلیر است.

ظاهر دقیق این ایراد به این صورت است که با قرار دادن سی دی در دستگاه و فرمان بسته شدن پس از چند لحظه مجددا درب دی وی دی باز می شود.

در واقع بعد از بسته شدن درب دی وی دی دستگاه باید وارد مرحله خواندن اطلاعت دیسک شود و اگر به هر دلیل این مرحله شروع نشود درب دی وی دی مجددا باز می شود.

 

قطع شدن تصویر خروجی

در دستگاههای دی وی دی پلیر سونی امکان تغییر نوع پردازش و ارسال تصویر وجود دارد.

بعلت تخصصی بودن مطلب از توضیح کامل آن خودداری می کنیم اما همین بس که تغییر تنظیمات باعث قطع شدن خروجی تصویر می شود که راه حل آن ریست کردن دستگاه است.

خاموش شدن دی وی دی پلیر

در عموم دستگاه های دی وی دی سونی برد پاور ساختار نزدیکی به هم دارند.

در این دستگاه ها نیمه خراب شدن برخی از قطعات پاور باعث می شود دستگاه خاموش و روشن شود.

این ایراد که در مجموعه تعمیر دی وی دی سونی با نام ریبوت (reboot) شناخته می شود در ابتدا در فواصل زمانی ایجاد و به تدریج در فاصله های کوتاهتر تکرار می شود و در نهایت به خاموش شدن و روشن نشدن کامل دی وی دی منتهی می شود.

 

 

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ