پاناسونیک سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و پیشرفت علم تولید تلویزیونهای پلاسما کرده است و دستاورد این سرمایه گذاری تلویزیونهای پلاسمایی است که عنوان برند برتر در تولید تلویزیون های پلاسما را برای پاناسونیک بدست آورده است. به موازات این برتری کیفی در تولید، در مجموعه تعمیرات تلویزیون هم تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک

 

مدل کد تلویزیونهای پلاسما ی پاناسونیک با پیشوند  TH  شروع می شود و با حرف P که نشانه پلاسما بودن دستگاه است و اینچ دستگاه که بر اساس اینچ ذکر می شود و سری تولید و ورژن ساخت ادامه پیدا می کندو بعنوان نمونه  TX-P50C10R  تلویزیون پلاسمای پاناسونیک در سایز 50 اینچ و سری تولید C10 و ورژن R می باشد.

 

 

تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک

تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک

عیب یاب داخلی

 

پاناسونیک در طراحی تلویزیون های پلاسما از سیستم عیب یاب داخلی استفاده کرده است. کارکرد این عیب یاب داخلی به گونه ای است که اگر در هر یک از بخش های مختلف و برد های دستگاه اشکال و ایرادی ایجاد شود پس از روشن کردن تلویزیون، دستگاه خودبخود خاموش می شود و چراغ استندبای جلوی دستگاه شروع به چشمک زدن می کند و تعداد چشمک ها در یک ثابت زمانی محدوده ایراد و برد معیوب را مشخص می کند. مثلا در عموم تلویزیون های پلاسما پاناسونیک با ایجاد خرابی و سوختن قطعات در برد SC ، دستگاه پس از روشن شدن بعد از چند ثانیه مجددا به صورت اتوماتیک خاموش می شود و چراغ استندبای جلوی تلویزیون 7 بار پشت سرهم چشمک می زند سپس 2 ثانیه مکث می کند و مجددا 7 بار چشمک می زند. در نقشه فنی دستگاه و در هر مدل به صورت اختصاصی تعداد چشمک های تعیین شده برای هر مدل و ایراد معادل آنها توضیح داده شده است که در پروسه تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک می تواند کمک زیادی به عیب یابی و انجام صحیح تعمیر تلویزیون باشد.

در ادامه به تعدادی از این تعداداین چشمکها و ایراد معادل آنها اشاره می کنیم:

7  چشمک : معمولا نشان دهنده خرابی برد Y MAIN می با شد.
6  چشمک : نشان دهنده خرابد برد X MAIN می باشد.
10  چشمک : علامت خرابی  MAIN BOARD است.

 

تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک

 

فقط در نظر داشته باشید که این چشمکها و این نوع عیب یابی همواره صحیح نبوده و گاها حتی تعمیر تلویزیون پلاسمای پاناسونیک را به بیراهه برده و از ایراد اصلی کاملا منحرف می کند.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ