تلویزیونهای پلاسما همواره بخش جدانشدنی تولیدات ال جی بوده است و کیفیت تصویر متمایز و قیمت مناسب نسبت به تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی باعث شده که همواره تلویزیون های پلاسما مشتریان کافی داشته و در مقابل تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی بخش قابل توجهی از آمار مجموعه تعمیر تلویزیون را شامل می شود.

 

 

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی در منزل

تعمیر تخصصی تلویزیون پلاسما ال جی

 

 

تلویزیون های پلاسما عموما با تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی اشتباه گرفته می شوند درحالیکه بین آنها تفاوت های اساسی و ساختاری وجود دارد.

تفاوت پایه ای تلویزیونهای پلاسما با سایر تلویزیونهای باریک (تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی) را ابتدا باید در نوع پنل و یا صفحه نمایش آنها دانست و سایر تفاوتها، پیرو این فرق اساسی و الزامات بایاس این نوع از پنل ها است.

برای بایاس و روشن کردن ( که در واقع به صورت شارژ و دشارژ کردن پنل انجام می شود) پنل تلویزیونهای پلاسما از دو مدار مختلف به نام X و Y استفاده می شود که به علت توان مصرفی بالا و حرارت بیشتری که تولید می کنند استهلاک بالاتر و در صد خرابی بیشتری نسبت به سایر قطعات دارند و با خرابی هر یک از دو مدار که بصورت دو برد مجزا در تلویزیون جای می گیرند عیوب مختلفی ایجاد می شود.

در ادامه به برخی از ایرادهای شایع در بخش تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی اشاره می کنیم:

 

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی

عیوب متداول

 

روشن نشدن تلویزیون پلاسما

تلویزیون های پلاسما توان مصرفی بالاتری نسبت به تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی دارند و گرمای زیادی تولید می کنند.

عمده توان تلفاتی و تولید حرارت در بردهای Y و X اتفاق می افتد در نتیجه استهلاک آنها نسبت به سایر قطعات تلویزیون بیشتر است و بدلیل آنکه این بردها و قطعات آنها بوسیله ولتاژهای ساخته شده در برد پاور ( که عموما دو ولتاژ با دامنه بالا یکی به نام VS حدود 200 ولت و دیگری VA حدود 60 ولت)  تغذیه می شوند خرابی قطعات آنها باعث اتصال کوتاه این ولتاژها می شود.

نتیجه بیرونی این فرایند اینست که در تلویزیون های پلاسما بیشتر بردهای Y و X  و بعد از آن برد پاور معیوب می شود و عموم خرابی های تلویزیون های پلاسما با ایراد ظاهری روشن نشدن تلویزیون ایجاد می شود.

 

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی

قطع شدن تصویر تلویزیون

خرابی برد های Y و X  به صورت های مختلف ( مثلا خرابی یکی از آنها و یا خرابی برخی از قطعات تشکیل دهنده آنها ) و یا خرابی بردهای دیگر مانند بردهای بافر تلویزیون پلاسما می تواند باعث قطع شدن تصویر تلویزیون شود.

در مجموعه تعمیرات تلویزیون عبارت قطع شدن تصویر تلویزیون وقتی بکار می رود که پخش صدا به صورت عادی انجام شود و فقط تصویر تلویزیون قطع شود.

 

ایجاد خطوط افقی و یا عمودی در تصویر تلویزیون پلاسما

عملکرد بردهای Y و X در بایاس پنل تلویزیون های پلاسما در خطوط افقی انجام می شود و نقص در عملکرد آنها و بخصوص بردهای بافر باعث ایجاد خطوط و نوارهای افقی در تصویر تلویزیون می شود. از سوی دیگر بخش دیگری از پردازش تصویر در خطوط عمودی انجام می شود و ضعف در عملکرد این بخش باعث ایجاد خطوط و نوارهای عمودی می شود.

 

مجموعه رایان آمادگی دارد خدمات تعمیر تلویزیون پلاسما در برندهای مختلف را توسط متخصصین مجرب و متعهد در کوتاهترین زمان در سراسر تهران بعهده بگیرد. در اولین تماس با مشاورین تعمیر تلویزیون پلاسمای ال جی رایان می توانید اطلاعات کاملی راجع به مراحل تعمیر و هزینه تقریبی آن دریافت کنید.

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ