تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PN

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F
تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ سری F
جولای 17, 2017
تعمیر بک لایت تلویزیون
تعمیر بک لایت تلویزیون
جولای 24, 2017

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PN

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PN
تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PNReviewed by علی بختیاری on Jul 22Rating: 2.5تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PNتعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PN,تعمیر تلویزیون,تعمیر تلویزیون پلاسما,تعمیر تلویزیون ال جی,تعمیر تلویزیون سامسونگ,از خدمات گروه رایان است.

تلویزیون های پلاسما همواره یکی از محصولات ثابت تولیدات ال جحی و سامسونگ بوده است و هر چند تولیدات آنها در زمانهای مختلف تغییرات زیادی کرده است اما همچنان ادامه دارد. الجی اما در تولید این تلویزیون ها گام های بلندتری نسبت به سامسونگ برداشته و محصولات با کیفیت تری را روانه بازار کرده است به همین دلیل در بخش تعمیرات تلویزیون ، تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این بخش به بررسی تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PN می پردازیم.

در این دو مدل از تلویزیون های پلاسمای ال جی هم به لحاظ شباهت ساختاری کلی تلویزیون های پلاسما بیشترین احتمال خرابی متعلق به دو برد X و Y است که استهلاک بیشتری نسبت به سایر بردهای تلویزیون های پلاسما دارد. در بردهای Y و X این دو مدل که شباهت ساختاری زیادی هم دارند بیشتر از قطعات SMD استفاده شده است و همین امر تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی سری PA و PN را کمی متفاوت می سازد به نحوی که بدلیل عدم امکان استفاده از هیت سینک های معمول کنترل حرارت در بخش های مختلف برد اهمیت زیادی دارد.

تعمیر تلویزیون پلاسما

در بسیاری از تلویزیون های پلاسما برای صرفه جویی در هزینه ها بردهای مختلف با هم ادغام می شود اما خوشبختانه در این این دو مدل این اتفاق نیفتاده است و در صورت نیاز به سرویس و تعمیر تلویزیون، کار ساده تر و کم هزینه تر انجام خواهد شد.

به مانند سایر تلویزیون های پلاسما خرابی بردهای y و x و برد Buffer که در این دو مدل بهمراه خرابی برد Y زیاد دیده می شود در بیشتر مواقع بعلت اتصال کوتاهی که در مدار برد پاور ایجاد می کند باعث می شود که دستگاه روشن نشود و تنها در هنگام اتصال به برق و فرمان پاور با وصل شدن رله برد پاور و صدای تیک تیک آن مواجه شویم.

مصرف بالای برق در تلویزیون های پلاسما همواره یکی از نقاط ضعف این دستگاهها بوده که البته یکی از راه حل های ساده برای آن می تواند قطع شدن برق دستگاه در مواقع خاموشی تلویزیون باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *