تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی بخش بزرگی از تعمیر تلویزیونهای پلاسما را شامل می شود و تلویزیونهای پلاسما بخش جدانشدنی تولیدات ال جی بوده است و با وجود پیشرفتها و تغییرات بسیار زیادی که در ترکیب بندی و سیاستهای ارائه به بازار بوجود می آید همچنان به تولید این دستگاهها ادامه میدهد و به علت قیمت مناسب و تصویر قابل قبولی که این دستگاهها دارند با اقبال  از طرف مشتریان مواجه شده و فروش خوبی داشته اند و تعمیر تلویزیون پلاسما الجی در بخش خدمات اهمیت ویژه ای دارد.

مدل کد تلویزیونهای پلاسمای ال جی با سایز دستگاه شروع شده و با سری تولید و ورژن تولید دستگاه ادامه می یابد. بعنوان نمونه 42PJ350 تلویزیون پلاسمای الجی در سایز 42 اینچ و از سری PJ می باشد.

 

تلویزیونهای پلاسما با وجود شباهت زیاد به تلویزیونهای ال سی دی و ال ای دی اما در ساختار و قطعات تفاوتهای اساسی و ساختاری با تلویزیونهای ذکر شده دارند و این تفاوت در بخش تعمیر تلویزیون پلاسما نسبت به تعمیرات سایر تکنولوژیهای تولید تلویزیون بیشتر جلوه می کند.

تفاوت پایه ای تلویزیونهای پلاسما با سایر تلویزیونهای باریک را ابتدا باید در نوع پنل و یا صفحه نمایش انها دانست و سایر تفاوتها پیرو این فرق اساسی و الزامات بایاس این نوع از پنل ها است.برای بایاس و روشن کردن پنل تلویزیونهای پلاسما از دو مدار مختلف به نام X و Y استفاده می شود که به علت توان مصرفی بالا و حرارت بیشتری که تولید می کنند در صد خرابی بیشتری هم دارند و با خرابی هر یک از دو مدار که بصورت دو برد مجزا در تلویزیون جای می گیرند عیوب مختلفی ایجاد می شود.

تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی

عیوب متداول

 

  • روشن نشدن تلویزیون پلاسما
  • روشن شدن و نداشتن صدا و تصویر
  • روشن شدن و داشتن صدا و نداشتن تصویر
  • تاریک بودن تصاویر و یا نگاتیو بودن رنگها

 

در بحث تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی، به غیر از بردهای X و Y که احتمال خرابی بیشتری نسبت به سایر قطعات دستگاه دارند اما به مانند هر دستگاه دیگری سایر قطعات هم احتمال خرابی دارند که ممکن است حتی خرابی آنها شباهت زیادی به نشانه های خرابی دو برد معروف تلویزیونهای پلاسما داشته باشد که در هنگام نیاز به تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی تعمیرکار و متخصص مربوطه باید مد نظر قرار دهد.

تعمیرتلویزیون الجی