تعمیر تلویزیون پروجکشن سامسونگ

تلویزیونهای پروجکشن سامسونگ یکی از پرفروشترین محصولات این کمپانی در زمان خود بود چرا که به دلیل قیمت مناسب و کیفیت قابل قبولی که داشت و با توجه به تبلیغات گسترده سامسونگ توجه تعداد زیادی از مشتریان را به سمت خود جلب میکرد. در بخش خدمات پس از فروش و تعمیرات هم این تلویزیونها نمره قابل قبولی دریافت میکنند چرا که با وجود قیمت پایینتر نسبت به محصولات سونی و پاناسونیک از بازده کاری مناسبی برخوردارند.

تلویزیونهای پروجکشن سامسونگ در دو سایز 43 و 54 اینچ تولید شدند و مدل کد آنها با پیشوند SP که مخفف Samsung Projection است شروع میشود و به عنوان نمونه   SP-43 T 9  تلویزیون پروجکشن سامسونگ با سایز 43   اینچ است.

تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون سامسونگ
عیوب متداول

سایه دار شدن تصویر تلویزیون سامسونگ :

این عیب به دلیل کار نکردن و یا بد کار کردن مدار کنورجانس ایجاد می شود و عیب ظاهری قابل مشاهده تصویر سایه دار به رنگهای قرمز و سبز و آبی است که گاهی به نام دوتایی شدن تصویر هم نامیده می شود.

با درست عمل نکردن مدار کنورجانس که وظیفه تطابق سه رنگ RGB را روی همدیگر دارد این سه تصویر که در تلویزیونهای پروجکشن تصویر اصلی را می سازد جدا از هم دیده می شود پس آنچه در تلویزیونهای پروجکشن به عنوان سایه قرمز و آبی دیده می شود در واقع بخشی از تصویر اصلی است که جدا شده و در کنا تصویر اصلی دیده می شود.

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ

سایه داشتن تصویر تلویزیون پروجکشن یکی از ویژگیهای تلویزیونهای پروجکشن بشمار می آید و در این تلویزیونها منوهای ویژه ای برای تنظیم این بخش وجود دارد .(روش تنظیم کنورجانس تلویزیون ساموسونگ)

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد:

این ایراد در تلویزیونهای سامسونگ در نتیجه خرابی در مدار هوریزنتال اتفاق می افتد و یکی از معایبی است که در صورت عدم تخصص کافی تعمیرکار تلویزیون پروجکشن سامسونگ و عدم تعویض قطعات نیمه معیوب مجددا اتفاق می افتد.

ایراد EAST / WEST:

تعمیر تلویزیون سامسونگ

که در آن تصویر به صورت هلالی از دوطرف خالی است . این ایراد هم به دلیل خرابی در بخش هوریزنتال دستگاه اتفاق می افتد و یکی از عیوبی است که گاهی به صورت ایراد دوم و مستتر روی دستگاه ایجاد می شود مثلا دستگاه خاموش شده و روشن نمیشود بعد از بر طرف کردن ایراد اولیه و روشن شدن دستگاه با این ایراد مواجه می شویم.

تعمیر تلویزیون

 

تنظیم دقیق بخش کنورجانس که به صورت نرم افزاری انجام می شود حتما باید در انتهای تعمیر تلویزیون پروجکشن سامسونگ انجام شود که در نوشته ای دیگر به تفضیل به آن می پردازیم. از این تنظیم می توانید برای بهبود کیفیت تصویر در فواصل زمانی سه ماه یکبار استفاده کنید.

آموزش تنظیم کنورجانس تلویزیون پروجکشن سامسونگ