پاناسونیک در طراحی های خود بالاترین استانداردهای موجود را رعایت می کند و به همین دلیل تعمیر تلویزیون پاناسونیک از مشکل ترین و متفاوت ترین زیر گروه های بخش تعمیرات تلویزیون می باشد.

بیشترین فعالیت پاناسونیک در بخش تلویزیون در زمینه تولید تلویزیون‌های پلاسما بوده است و کیفیت بالاتر نسبت به محصولات ال جی و سامسونگ باعث شده است تا از نظر کیفی

 

تعمیر تلویزیون پاناسونیک

 

مدل کد تلویزیونهای پاناسونیک با پیشوند TH و TX  شروع می شود و سپس سری تولید ، اینچ دستگاه و ورژن ساخت قید می شود بعنوان نمونه  TH-P50S10 تلویزیون پلاسما پاناسونیک در سایز 50 اینچ ، سری S و ورژن 10  می باشد.

 

عیب یابی تعمیر تلویزیون پاناسونیک

پاناسونیک در عموم تلویزیونهای خود از سیستم عیب یاب داخلی استفاده کرده و محدوده ایرادهای مختلف را با چشمک زدن چراغ جلوی دستگاه مشخص می کند. روش کارکرد این سیستم که شباهت زیادی به سیستم self check سونی دارد به این صورت است که در صورت ایجاد خرابی در هر یک از بردها و قطعات دستگاه سیستم عیب یاب دستگاه فعال شده و تلویزیون را خاموش می کند سپس چراغ جلوی دستگاه شروع به چشمک زدن می کند. تعداد چشمک ها در یک ثابت زمانی ثابت است  و این سیکل با فواصل دو ثانیه ای تکرار می شود.

به بیان ساده تر وقتی تلویزیون روشن می کنیم اگر ایرادی داشته باشد مجددا خاموش می شود و چراغ جلوی دستگاه شروع به چشمک زدن می کند. تعداد چشمک‌ها قطعه معیوب تلویزیون را مشخص می‌کند.

بعنوان نمونه در نظر بگیرید که در یکی از مدل های تلویزیون پلاسما پاناسونیک برد scan دستگاه دچار خرابی شود. در این حالت بعد از اینکه تلویزیون را روشن می کنیم چراغ پاور تلویزیون چند بار چشمک سبز می‌زند اما بجای آنکه تصویر تلویزیون ظاهر شود، تلویزیون خاموش شده چراغ جلوی تلویزیون شروع به چشمک زدن می کند و 7 بار چشمک می زند. بعد از 7 بار چشمک زدن، لامپ پاور تلویزیون پاناسونیک برای 2 ثانیه خاموش شده و سپس مجددا 7 بار چشمک می‌زند. این تکرار چشمک ها تا خاموش کردن تلویزیون و یا جدا کردن دستگاه از برق ادامه دارد.

منوی عیب یابی در تلویزیون پاناسونیک از سیستم self check تلویزیون های سونی کپی برداری شده است اما نه در کمیت تعداد عیب های پوشش داده شده و نه کیفیت و دقت قابل مقایسه با تلویزیون های سونی نیست و در موارد زیادی با نمایش تعداد چشمک اشتباه مجموعه تعمیر تلویزیون پاناسونیک را به اشتباه انداخته است.

تعمیر تلویزیون پاناسونیک

بر اساس استاندارد تعمیرات تلویزیون پاناسونیک تعداد چشمک ها منحصر به نوع بوده و در هر مدل تعداد چشمکها و محدوده ایراد معادل آن،اختصاصی است و  با دستگاه دیگر فرق می کند و باید با توجه به نقشه فنی همان مدل بررسی شود. البته عیوبی هستند که در چارچوب عیب یابی دستگاه نیستند و در صورت ایجاد اینگونه ایرادها باید بر اساس چارت کلی تعمیر تلویزیون پاناسونیک عمل شود.

اولین قدم در بخش تعمیر تلویزیون پاناسونیک (روشن نشدن و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک) شمارش صحیح چشمک ها و ارائه آن همراه مدل دستگاه به مرکز تعمیر تلویزیون پاناسونیک است. متخصصین تعمیرات تلویزیون پاناسونیک با مراجعه به نقشه فنی هر دستگاه و تطبیق تعداد چشمک‌ها، ایراد دستگاه به همراه توضیحات لازم را به شما ارائه خواهند داد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ