تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30Reviewed by علی بختیاری on Jul 19Rating: 5.0تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30 , تعمیرگاه مجازتلویزیون پاناسونیک , گروه رایانتعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30,تعمیر تلویزیون پاناسونیک,تعمیر تلویزیون پلاسما پاناسونیک,تعمیر تلویزیون,چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک.

پاناسونیک در طول دهه گذشته سرمایه گذاری زیادی در بخش تولید تلویزیون های پلاسما انجام داده است که نتیجه آن تولید تلویزیون هایی است که در عین حال که دارای مزایای استفاده از پنل های پلاسما هستند بسیاری از ضعف هایی که در برندهای دیگر دیده می شود را ندارند. استفاده از بهترین قطعات داخلی بهمراه طراحی تخصصی و حرفه ای این تلویزیون ها باعث می شود که بسیاری از آنها بعد از سال ها کارکرد همچنان در سلامت کامل باشند. در ادامه به بررسی تخصصی و مراحل تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30 بعنوان یکی از شاکارهای پاناسونیک در این بخش می پردازیم :

 

تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30

 

 

این مدل از تلویزیونهای پاناسونیک را می توان بعنوان نمونه ای از تکامل طراحی در کنار قطعات با کیفیت به حساب آورد. در  بردهای مختلف این مدل به جز برد پاور  از قطعات SMD و بردهای چند لایه استفاده شده است و طراحی با راندمان بالا باعث شده که حتی در بردهای Y و X نیازی به استفاده از هیت سینک های (قطعاتی فلزی که عموما آلومینیومی هستند و برای خنک کردن قطعات به آنها وصل می شود) بزرگ نباشد. در عین حال  4 عدد فن در بالای دستگاه وظیفه بیرون کشیدن هوای گرم داخل دستگاه را انجام می دهند که بدلیل استفاده از فن های با کیفیت حتی بعد از سال ها استفاده کوچکترین صدایی تولید نمی کنند. به مانند عموم تلویزیون های پاناسونیک در این مدل هم از سیستم عیب یاب داخلی استفاده شده و در صورت ایجاد هر گونه اشکال و خرابی در بردها و قطعات مختلف، مدار محافظ دستگاه را خاموش کرده و تعداد چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون پاناسونیک بخش معیوب را مشخص می کند.

 

تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30

 

 

تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30

عیوب متداول

استفاده از سیستم عیب یاب داخلی (SELF CHECK) باعث شده تا عیوب مختلف این مدل از تلویزیون های پاناسونیک با تعداد چشمک ها شناخته شود. در ادامه تعدادی از این چشمک ها که در بخش تعمیرات تلویزیون پاناسونیک بیشتر دیده می شود را تشریح می کنیم :

7 چشمک در تلویزیون پلاسما پاناسونیک :

در عموم تلویزیون های پاناسونیک تعداد 7 چشمک برای معرفی خرابی و ایجاد اشکال در SCAN BOARD دستگاه که به اختصار SC خوانده می شود استفاده می شود. وظیفه این برد که در برندهای دیگر با نام Y BOARD  شناخته می شود بهمراه X BOARD  شارژ و دشارژ کردن پنل تلویزیون در پروسه تولید تصویر است. قطعات الکترونیکی که با نام IGBT شناخته می شوند در اثر عواملی مانند استهلاک طبیعی دستگاه و یا خرابی آی سی های راه انداز معمولا اتصال کوتاه می شوند و باعث می شود که دستگاه پس از روشن شدن خاموش شده و چراغ قرمز جلوی دستگاه در فواصل مکث دو ثانیه ای 7 بار چشمک بزند. نکته حائز اهمیت در این مدل از تلویزیون های پاناسونیک ضریب اطمینان بالایی است که در صورت تعمیر دقیق برد ایجاد می شود.

8 چشمک در تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30 :

این تعداد چشمک هم در این مدل و هم در عموم تلویزیون های پلاسمای پاناسونیک برای مشخص کردن ایجاد اشکال و خرابی در SS BOARD دستگاه که در بردهای دیگر با نام X BOARD شناخته می شود استفاده شده است، هر چند که تعداد این خرابی به نسبت سایر خرابی ها در تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30 کمتر دیده می شود.

13 چشمک در تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30 :

این تعداد چشمک برای بیان ایجاد خرابی در مین برد دستگاه استفاده شده است. ایجاد اشکالات نرم افزاری ، خرابی CPU ، ایرادهایی که بدلیل استفاده از پورت HDMI و بیشتر به دلیل استفاده از دستگاه های جانبی مانند رسیورهای غیر استاندارد ایجاد می شود را می توان از عواملی دانست که باعث آسیب دیدن مین برد دستگاه و ایجاد حالت 13 چشمک در تلویزیون پلاسمای پاناسونیک می شود.

 

جدول تعداد چشمک ها در تعمیر تلویزیون پایناسونیک :

استفاده از سیتم عیب یاب داخلی و چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون بر اساس ایراد ایجاد شده جلوگیری از گسترش ایراد و کمک به بخش تعمیر تلویزیون و مشخص کردن بخش معیوب است. کارکرد عمومی این سیستم که در برندهای سونی و پاناسونیک استفاده می شود به صورتی است که فقط بخش معیوب را مشخص می کند حال آنکه در آن بخش قطعات مختلفی وجود دارد که خرابی بسیاری از آنها می تواند به یک صورت واحد نشان داده شود. صحت و درستی تعداد چشمک ها در عموم موارد تایید می شود اما ممکن است ماهیت ایراد و قطعات معیوب در موارد مختلف با هم متفاوت باشد به نجوی که ممکن است یک تعداد چشمک مشخص مثلا 7 چشمک در دو دستگاه مختلف بدلیل خرابی دو دسته متفاوت از قطعات در یک برد مشخص مثل SCAN BOARD باشد، پس در موارد مختلف تعمیرات تلویزیون پلاسما باید ضمن توجه به تعداد چشمک ها، تعمیر و مراحل آن را با عیب یابی مستقل و بدون در نظر گرفتن تکرار خرابی قطعات دنبال کرد. در عکس زیر یک نمونه از جدول های تعداد چشمک در تلویزیون پلاسما پاناسونیک را می توانید مشاهده کنید.

 

تعمیر تلویزیون پاناسونیک مدل TX-P50VT30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ