تعمیر تلویزیون : نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

آپدیت کردن تلویزیون
آموزش آپدیت کردن تلویزیون ال جی
ژانویه 23, 2018
تعمیر تلویزیون ل جی
تعمیر تلویزیون ال جی:تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی LB69000
فوریه 1, 2018

تعمیر تلویزیون : نقاط نورانی در تصویر تلویزیون

تعمیر تلویزیون
تعمیر تلویزیون : نقاط نورانی در تصویر تلویزیونReviewed by گروه تخصصی رایان on Jan 31Rating:

تعمیر تلویزیون

علت دیده شدن نقاط نورانی بعد از تعمیر بک لایت تلویزیون

در بخش های مختلف راجع به بکلایت تلویزیون های ال ای دی و نحوه عملکرد و معایب آن توضیحات زیادی دادیم که عموم آنها مربوط به مرحله خرابی و قبل از تعمیر تلویزیون است. بدیهی است که هر مراجعه ای به بخش تعمیرات تلویزیون به منظور بازیابی و احیای یک دستگاه معیوب و استفاده مجدد از آن است به نحوی که علاوه بر عدم تغییر در وضعیت قبلی امید داریم که با تغییرات مثبت و به اصطلاح سرویس و بروزرسانی که روی دستگاه انجام می شود مجموعه ای بهتر از قبل به ما تحویل داده شود. اما در برخی موارد تغییراتی در دستگاهها ایجاد می شود که باعث می شود نه تنها دستگاه عملکرد سابق خود را پیدا نکرده بلکه نقصی هم به آن اضافه می شود و این اصلا خوشایند نیست. در ادامه به یکی از مواردی می پردازیم که خواسته و سوال تعدادی از مراجعینی است که برای تعمیر بک لایت تلویزیون به یکی از مراکز مربوطه مراجعه کرده و بعد از تعمیرتلویزیون و تحویل دستگاه و بعضا بعد از مدت زمانی کوتاه متوجه نقاط روشنی در تصویر می شوند که بعضا در صفحه های یک دست بیشتر دیده می شود.

 

تعمیر تلویزیون

اگر مطالب قبلی ما راخوانده و با نحوه کار و قطعات داخلی بخش بکلایت تلویزیون آشنایی مختصری هم داشته باشید می دانید که با تولید نور زمینه بوسیله مجموعه لامپ های بخش بک لایت که در فواصل چند سانتی متری نسبت بهم قرار دارند نور خام ابتدایی تولید می شود. این نور ابتدا بوسیله منشورهای روی لامپها ملایم و پخش می شود و در واقع این منشورها حالت تمرکز نور که ویژگی اصلی لامپ های ال ای دی است را در مرحله اول خنثی کرده و باعث می شوند نور به جای اینکه مستقیم بتابد پخش شود. در مرحله بعدی پردازش نور، صفحات پولاریزه باعث یکواختی نور سفید در تمام سطح پنل می شوند. بعبارت ساده تر این صفحات فاصله تاریک بین دو لامپ را با توزیع نور در آن بخش از بین می برد.

در بخش بک لایت فاصله ها بسیار مهم هستند از فاصله بین منشور ها با لامپ های ال ای دی تا فاصله صفحات پولاریزه نسبت به منشورها و لامپها. در واقع هر ایرادی که باعث شود این فاصله و تنظیم ان بهم بخورد باعث ایجاد اختلالی در نور بک لایت می شود.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون

بیشترین مشکلاتی که در بخش بک لایت تلویزیونها دیده می شود را در چند گزینه می توان تقسیم کرد:

  • افتادن منشور روی لامپها : باعث می شود نور لامپ بصورت فوکوس شده به صفحات پولاریزه بتابد و حالتی شبیه تمرکز نور ذره بین را در تصویر تلویزیون ایجاد می کند.
  • بهم خوردن فاصله بین لامپها با صفحات پولاریزه : به علتهای مختلفی می تواند اتفاق بیفتد مانند شکستن پایه های نگهدارنده صفحات ، عدم دقت لازم در تعمیر تلویزیون و عدم تنظیم درست این بخش ، کهنه شدن لاپهای ال ای دی که باعث می شود نور لامپها فوکوس لازمه را از دست داده و تنظیمات اولیه بهم بخورد.

 

تعمیر تلویزیون

البته در این میان مواردی که بعد از انجام تعمیر تلویزیون در منزل ایراد فوق دیده شده است بیشتر است که از یکطرف می تاند بخاط محدودیت های انجام کار در منزل و آسیب های ناخواسته به دستگاه باشو و از سوی دیگر ایراد پنهان و نهفته تلویزیون باشد که بعد از تعمیر دیده شده است چرا که در این زمان حساسیت مصرف کننده روی دستگاه بیشتر بوده و زوایای پنهانی را می بیند که ممکن است قبلا هم در دستگاه وجود داشته اما دیده نمی شده است. در هر حال از بخش تعمیرات تلویزیون انتظار می رود که بعنوان متخصص در این بخش تمام موارد و مسائل ایجاد شده در تلویزیون را با شفافیت کامل با مصرف کننده به اشتراک بگذارد تا هر دو طرف معامله بیشترین سود و رضایت را در کنار هم از این تعامل داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *