تعمیر تلویزیون فیلیپس
تعمیر تلویزیون فیلیپسReviewed by علی بختیاری on May 9Rating: 4.0تعمیر تلویزیون فیلیپس | تعمیر تلویزیون | تعمیر تلویزیون در منزل | گروه تخصصی رایانتعمیر تلویزیون فیلیپس ,تعمیر تلویزیون , تعمیرات تلویزیون , تعمیر بک لایت تلویزیون ,تعمیر تلویزیون ال سی دی , تعمیر lcd , تعمیرات فیلیپس , بخشی ازخدمات ماست.

تعمیر تلویزیون فیلیپس به موازات عدم تامین قطعات این برند مهجور مانده و بسیاری از خریداران تلویزیون فیلیپس برای پیدا کردن مرکز معتبری جهت تعمیر تلویزیون فیلیپس خود با مشکل مواجه می شوند.

دامنه و گستردگی محصولات فیلیپس بسیار وسیع است و از تولید لامپ های کم مصرف گرفته تا تولید ریش تراش و محصولات صوتی و تصویری تا لوازم آشپزخانه نام فیلیپس بعنوان یکی از تولیدکنندگان با کیفیت مطرح است. در این نوشته با پروسه تعمیر تلویزیون فیلیپس بیشتر آشنا می شویم.

با وجود گسترگی تولیدات فیلیپس که تقریبا تمامی لوازم خانگی را شامل می شود اما میزان ورود و استفاده محصولات این شرکت هنوز در کشور ما میزان محدودی دارد و اکثر دستگاه هایی که در بخش لوازم صوتی و تصویری فیلیپس به دست مصرف کنندگان می رسد یا از طریق بازارهای غیر رسمی مثل تلویزیون های بانه ای و بدون گارانتی است و یا دستگاه هایی است که توسط خود مصرف کننده و به صورت مسافری وارد شده است.

 

تعمیر تلویزیون ال سی دی فیلیپس

در بیشتر تلویزیون های ال سی دی فیلیپس از پنل های تولید شده شرکت سامسونگ استفاده شده است.

کیفیت بالای قطعات در این مجموعه از تلویزیون های فیلیپس باعث شده است تا عموم ایرادهای ایجاد شده در بخش تعمیر تلویزیون ال سی دی فیلیپس شامل ایرادهایی باشد که بدلیل مستهلک شدن قطعات و پایان عمر مفید آنها اایجاد می شود.

شایع ترین این ایرادها عبارتند از :

علت روشن نشدن تلویزیون فیلیپس

خرابی برد پاور شایع ترین ایراد ایجاد شده در تلویزیون های ال سی دی فیلیپس است که باعث می شود تلویزیون روشن نشود.

بک لایت تلویزیون فیلیپس

خرابی بخش بک لایت در تلویزیون های ال سی دی فیلیپس بیشتر بدلیل خرابی لامپ های فلورسنت بک لایت ایجاد می شود.

گاهی نیز خرابی برد پاور بک لایت باعث می شود که ولتاژ کار لامپ های فلورسنت بک لایت قطع شده و روشن نشوند.

مشخصه این ایراد قطع شدن تصوی ر تلویزیون فیلیپس است در حالیکه که پخش صدا مشکلی ندارد.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس در منزل

ارائه خدمات تعمیر تلویزیون در منزل یکی از برتری های مراکز معتبر تعمیر تلویزیون نسبت به سایر مراکز است.

همانطور که گفتیم انجام تعمیرات تلویزیون فیلیپس با محدودیت هایی در تامین قطعات روبرو است و به همین دلیل در بیشتر موارد انتخاب تعمیر برد های مختلف بجای تعویض کامل می تواند گره گشای کمبود قطعات باشد.

البته موضوع مهم در بحث تعمیر بردهای الکترونیکی این است که وقتی از تعمیر برد بجای تعویض نام می بریم منظورمان تعویض قطعات معیوب یک برد بجای تعویض کامل برد است.

در پروسه تعمیر یک برد لازم است که عیب یابی دقیقی روی برد انجام شود و پس از شناسایی ، قطعات معیوب با قطعات همسان جایگزین شده و برد تعمیر شده پس از طی مراحل تست و آزمایش با اطمینان روی دستگاه نصب شود. طی این مراحل نیازمند ابزار تست و عیب یابی و زمان کافی برای تست دستگاه است و بدیهی است که زمان محدود تعمیر تلویزیون در منزل برای انجام صحیح این مجموعه عملیات کفایت نمی کند.

تعمیر تلویزیون فیلیپس (نمونه کار تعمیرات)

مدل مشخصی که در این بخش به بررسی مراحل تعمیر آن می پردازیم مدل 47PFL3605 است که با ایراد قطع شدن تصویر به بخش تعمیرات تلویزیون گروه رایان ارجاع داده شده است.در این تلویزیون از پنل های تولید شده توسط ال جی دیسپلی استفاده شده است و مانند همه تلویزیون های ال سی دی که می شناسیم از لامپ های فلورسنت در بخش بک لایت آن استفاده شده است.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس

همانطور که در بخش های مختلف تعمیر بک لایت تلویزیون گفتیم عموم ایرادهایی که در بخش بک لایت تلویزیون های ال سی دی ایجاد می شود باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود. خرابی لامپ های فلورسنت ، قطع شدن ولتاژ راه انداز بک لایت که یا در برد بک لایت و یا در بخش بک لایت برد پاور تولید می شود می تواند باعث ایجاد این حالت شود.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس

در بخش بک لایت این مدل از تلویزیون های فیلیپس تعداد 20 عدد لامپ استفاده شده و ولتاز کار آنها بوسیله بخش بک لایت برد پاور تامین می شود. خرابی لامپها در تلویزیون ال سی دی عموما با تغییر رنگ لامپ از سفید به صورتی اتفاق می افتد و پس از چند ثانیه نمایش تصویر مدار محافظ دستگاه ایراد فوق را تشخیص داده و ولتاژ کار این بخش قطع می شود. با قطع شدن نور بک لایت تصویر هم دیده نمی شود اما پخش صدا همچنان بطور طبیعی ادامه پیدا می کند.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس

پروسه تعمیرتلویزیون در این دستگاه با تعویض لامپ های خراب انجام خواهد شد.

 

تعمیر تلویزیون فیلیپس (LED)

اکثر تلویزیون های فیلیپس در بخش LED از طریق مبادی غیر رسمی مانند شهرهای مرزی بانه ، شهر های جنوبی مانند بندر گناوه و موارد مشابه وارد کشور می شود و به همین دلیل یعنی عدم وجود یک منبع مشخص برای واردات ، تامین قطعات یدکی تلویزیون های ال ای دی سامسونگ با مشکلات بسیار زیادی همراه است.

مشکلات تلویزیون فیلیپس (LED)

بک لایت تلویزیون فیلیپس

خرابی بک لایت تلویزیون فیلیپس به مانند عموم تلویزیون های ال ای دی باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود.

خرابی یک یا تعدادی از لامپ های ال ای دی که وظیفه تولید نور بک لایت تلویزیون را بعهده دارند معیوب شده و مدار آنها قطع می شود. روشن نشدن بخشی از بک لایت تلویزیون بوسیله تحریک مدار محافظ بک لایت و فعال کردن آن باعث قطع شدن ولتاژ این بخش و خاموش شدن کامل بک لایت می شود.

خرابی مین برد تلویزیون فیلیپس

در تعدادی از مدل های وارداتی تلویزیون فیلیپس مانند مدل 6008 در موارد متعدد خرابی مین برد تلویزیون فیلیپس دیده می شود.

ایرادهای ظاهر شده در این حالت عبارتند از :

روشن نشدن تلویزیون

بهم ریختگی تصویر تلویزیون

اختلال در فاز رنگ

قطع شدن صدای تلویزیون

 

نمایندگی تلویزیون فیلیپس در تهران

مجموعه رایان با تکیه بر سال ها دانش تعمیرات تلویزیون خدمات ویژه ای را در بخش تعمیرات تلویزیون فیلیپس تدارک دیده است و آماده ارائه خدمات تخصصی تعمیر تلویزیون های LED , LCD و پلاسما فیلیپس است.

در صورت مواجهه با خرابی تلویزیون فیلیپس می توانید در اولین قدم با مشاورین تعمیر تلویزیون رایان تماس گرفته و اطلاعات دقیقی از مراحل تعمیر ئستگاه خود دریافت کنید.

کارشناسان این مرکز آمادگی دارند خدمات تعمیر تلویزیون را در محل شما ارائه دهند و در صورت نیاز به حمل دستگاه به کارگاه تعمیرات این خدمات به صورت رایگان انجام و تعمیر تلویزیون و تعویض قطعات معیوب پس از عیب یابی اولیه و با هماهنگی با مشتریان انجام خواهد شد.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

4 دیدگاه ها

 1. حسین گفت:

  سلام ال ایی دی فلیپس pfk6109 دارم مدتی هستش با کنترل و دگمه پاور خود دستگاه خاموش نمیشه منو تنظیمات ان قفل شده فلش را نشان نمیده فقط کانل عوض میشه و کم زیاد میشه کردبا کد مستر میشه ریست فکتری زد و کانال یابی کنی تنظیمات رنگ و صدا حالت معمولی رو داره راهنمایی میکنید ایراد از چی هستش ایا قابل تعمیر هستش از شهرستان بفرستم خدمتتان . از روی دکمه دستکاه نیز کانال و صدا و درگاههای HDMI وغیره … تنظیم میشه

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، تلویزیون شما در بخش مین برد ایراد دارد. مین برد در واقع بخش اصلی قطعات الکترونیکی دستگاه شماست که از بخش های مختلفی تشکیل می شود. بیشتر مراکز تعمیر تلویزیون اقدامی در جهت تعمیر مین برد انجام نمی دهند و در مواجهه با خرای مین برد اقدام به تعویض کامل می کنند.
   در تلویزیون فیلیپس شما تعویض مین برد به دلیل کمبود قطعات با مشکل تامین قطعه مواجه است. یکی از راه های دیگر می تواند اقدام به تعمیر مین برد باشد که در دسترس تر و کم هزینه تر است.
   برای دریافت اطلاعات مربوط به مین برد تلویزیون فیلیپس خود می توانید با بخش مشاوره تعمیر تلویزیون رایان تماس بگیرید.

 2. دهقانی گفت:

  سلام.تلویزیون فیلیپس اسمارت دارم .وقتی خاموش میکنم برای بار دوم که میخوام روشن کنم صدا داره تصویر نداره ولی از برق که بکشم دوباره به برق بزنم مشکل حل میشه یعنی حتما باید از برق بکشم دوباره بزنم تاتصویر داشته باشه مشکل از چیست؟

  • گروه تخصصی رایان گفت:

   با سلام ، ایراد بک لایت و عوارض آن بیشترین شباهت را به توضیحات خرابی تلویزیون فیلیپس شما دارد. نوشته های مربوط به تعمیر بک لایت تلویزیون را مطالعه کنید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات تلویزیون رایان تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ