تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک

تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک

 

به موازات سیستم های تصویری ، سیستمهای صوتی پاناسونیک از ضبط های 5 دیسک تا سینمای خانگی همه از کیفیت بالای طراحی و رعایت اصول مهندسی خاص این شرکت بهره می برند واین مسئله تعمیر سینمای خانگی پاناسونیک را به یکی از بخشهای خاص خدمات پس از فروش لوازم صوتی و تصویری بدل کرده است.

پاناسونیک در سیستمهای صوتی خود از یک فانکشن عیب یاب به صورت مدارات پروتکشن استفاده می کند که شکل نمایش آن به صورت کدهای عددی است و کارکرد آن بدین گونه است که در هنگام ایجاد یک ایراد، دستگاه بعد از روشن کردن خود به خود خاموش شده و کاراکتری از حروف و اعداد نمایش داده می شود. مثلا با ایجاد ایراد در بخش آمپلی فایر (تقویت صوت) کد F 61 نمایش داده می شود.

 

تعمیرسینمای خانگی پاناسونیک

مدل کد سینمای خانگی پاناسونیک در مدلهای قدیمی تر با پیشوند HT و در مدلهای جدیدتر با ST و SC شروع می شود و در ادامه سری ساخت دستگاه قید می شود بعنوان نمونه HT 995.

پاناسونیک طراحی های خود را همیشه با پیچیدگیهای خاص انجام می دهد و ساده ترین کارها را با سخت ترین شکل ممکن ارائه می کند مثلا مکانیزم های بکار رفته در محصولات پاناسونیک پیچیده ترن مکانیزم بکار رفته در میان برندهای تولید کننده است و از مکانیزم های  5 دیسک تا سینمای خانگی تک دیسک همگی دارای تایمینگ خاص و چینش  ویژه ای هستند که معمولا در هنگام سرویس و تعمیر مشکلاتی را ایجاد می کنند.

ایراد کد یا خطای F61 در پاناسونیک

معروفترین ایراد کد در پاناسونیک است و بیشتر به علت ایراد در بخش خروجی آمپلی فایر نمایش داده می شود. یکی از نکاتی که بخصوص در این بخش باید ذکر کنیم اینکه در هنگام مواجهه با این ایراد حتما اتصالات و سیم باندهای دستگاه را چک کنید چرا که در صورت اتصال کوتاه این سیمها حتی در صورت تعمیرسینمای خانگی پاناسونیک، به محض به کار افتادن خروجی صدا ایراد مجددا تکرار می شود.

ایراد کد  یا خطای F76 در پاناسونیک

به علت کم استهلاک بودن قطعاتی که خرابی آنها باعث نمایش این کد در دستگاه می شود به مراتب کمتر از قطعات ایراد F61 دیده می شود . F 76 بیشتر بعلت خرابی در قطعات پاور ساپلای که وظیفه تامین ولتاژ کار قطعات دیگر را دارند اتفاق می افتد و ممکن است در مراحل اولیه به صورت مقطعی دیده شود که بعد از چند دقیقه ماندن در این حالت دستگاه به طور طبیعی روشن شده ولی پس از مدتی مجددا ایراد با پیشرفت بیشتری ظاهر می شود.

 

تعمیر سینمای خانواده پاناسونیک

یکی از نکات مهم در تعمیر محصولات صوتی پاناسونیک از تعمیر ضبط پاناسونیک گرفته تا تعمیر سینما خانگی پاناسونیک، آشنایی کامل با اصول طراحی و بینش خاصی است که در محصولات این برند وجود دارد بنحوی که در بخش خدمات پس از فروش توانایی تعمیر محصولات پاناسونیک به صورت یک مقطع و توانایی خاص دیده می شود.

 

 

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ