تعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمک

تعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمکReviewed by علی بختیاری on Aug 11Rating: 4.0تعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمکتعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمک,تعمیر تلویزیون,تعمیرتلویزیون سونی,تعمیرات تلویزیون,تعمیر بک لایت,تعمیر تلویزیون در منزل,از خدمات رایان است.

طراحی کلاسیک، ساختار مهندسی و قطعات با کیفیت باعث شده تا مدل EX720 که در سایز 40 و 46 اینچ تولید شده علیرغم فروش بالای این مدل آمار مراجعه کمی به بخش تعمیرات تلویزیون داشته باشد. در ادامه به بررسی مراحل تعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمک و موارد و نکات مرتبط با ان می پردازیم :

 

تعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمک

 

 

تلویزیون های سونی مجهز به عیب یاب داخلی هستند و در صورت بروز هر گونه اشکل و ایراد در بخش های مختلف دستگاه، محدوده ایراد را با تعداد چشمک مشخصی، تعیین می کنند. در نوشته چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی راجع به این سیستم عیب یابی مفصلا توضیح دادیم که در صورت نیاز می توانید مراجعه کنید. اما اگر تلویزیون شما سونی مدل EX720 است و پس از خاموش شدن 4 بار چشمک می زند در ادامه با ما همراه باشید.

بر اساس جدولی که در ابتدای نقشه فنی دستگاه ارائه شده تعداد 4 چشمک مربوط به خرابی بخش بک لایت دستگاه است. البته سونی عیب یابی را به همین جا محدود نکرده و 4 چشمک را برای خرابی برد کنترلر بک لایت که عموما با نام BALANCER یا LD BAR شناخته می شود بکار برده است.

 

 

تعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمک

 

در عموم تلویزیون های ال ای دی نسل جدید نور بک لایت تلویزیون در برد پاور تولید و کنترل می شود اما در مدل EX720 برد مجزایی برای این عملکرد در نظر گرفته شده که با نام LD BAR یا BALANCER شناخته می شود. این برد نور بک لایت را به صورت فعال کنترل می کند یعنی نور بخش های مختلف تصویر ( در 4 بخش ) بر اساس میزان روشنایی سیگنال تصویر تغییر می کند.

 

تعمیر تلویزیون سونی , مدل KLV-40EX720 با 4 چشمک

 

 

بر اساس اطلاعات داخلی دستگاه ایراد در بخش لامپ های بک لایت دستگاه با تعداد 6 چشمک مشخص می شود. لامپ های بک لایت در این مدل از تلویزیون های سونی از نوع لبه و در طول پایینی صفحه نمایش قرار گرفته است و استفاده از لامپ های با کیفیت باعث شده که میزان خرابی بخش بک لایت بسیار کم باشد.

تفکیک قطعات مختلف و عیب یابی دقیق باعث می شود که تعمیر تلویزیون سونی در این بخش با دقت بالایی انجام شود اما همانطور که بارها گفته ایم در الکترونیک و مخصوصا در بخش تعمیر تلویزیون هیچ وقت نمی توان امری را به صورت 100% تعیین کرد، عیب یابی داخلی در تلویزیون های سونی معمولا با دقت بسیار بالایی انجام می شود اما در موارد متعددی هم دیده ایم که بر اساس عیب یابی و چشمک های دستگاه بخش دیگری معیوب نشان داده می شود که در عمل ایرادی ندارد و این راهنمایی اشتباه می تواند تعمیر تلویزیون را با پیچیدگی های خاصی همراه کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ