تعمیر تلویزیون سونی سری ex 710Reviewed by علی بختیاری on Feb 11Rating: 3.0تعمیر تلویزیون سونی سری ex 710تعمیر تلویزیون سونی سری ex 710 , تعمیر تلویزیون ,تعمیر تلویزیون سونی , تعمیرات تلویزیون , تعمیر ال ای دی سونی , از خدمات رایان در بخش تعمیر تلویزیون است.

تعمیر تلویزیون سونی سری ex 710

اگر برند سونی را یکی از محصولات با کیفیت بازار بدانیم تلویزیون سونی سری ex 710 را باید یکی از با کیفیت ترین تلویزیون های سونی (چه در زمان تولید این محصول و چه الان که حتی 8 سال از تولید این مدل گذشته است) بدانیم. جدای از بحث کیفی تصویر دستگاه که انصاف هنوز هم با توجه به تغییرات و پیشرفت های زیاد انتظارات را برآورده می کند در بخش خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون هم سری ex 710 یکی از کم ایرادترین مدل ها در بین محصولات سونی است. در ادامه به بیان برخی از نکات فنی در مورد تعمیر تلویزیون سونی سری ex 710 می پردازیم :

با نگاهی مختصر به آمار ورودی در بخش تعمیر تلویزیون سونی کارگاههای تعمیرات تلویزیون مشخص می شود که ورودی تلویزیون سونی ex710 برای انجام تعمیر بسیار کم و در موارد معدود انجام می شود که البته در همین موارد محدود هم باید نقش عامل انسانی را در نظر گرفت. ایرادهایی مانند آبخودگی پنل تلویزیون یا شکستگی پنل مواردی است که در بخش تعمیرات بعنوان استهلاک دستگاه به حساب نمی آید و حساب آن از ایرادهایی که بعلت استهلاک طبیعی دستگاه و یا موارد فنی و در حد نازل تر آن یعنی وجود اشکال و نقص یا قطعات ضعیف در طراحی دستگاه کاملا جداست..

آبخوردگی پنل تلویزیون :

سری ex 10 در برند سونی یکی از مدل هایی است که بعلت قرار گرفتن برد تی کان و برد آدرس در بخش پایین تلویزیون دچار آبخوردگی می شود و در بسیاری از موارد بعلت ساختار خاص پنل، آسیب وارده به برد تی کان متقل و باعث آسیب رسیدن به این برد می شود. ساختار smd و پیشرفته برد تی کان در تلویزیون سونی سری ex710 که در حالت عادی آن ایجاد اشکال در آن بسیار پایین است در صورت آبخوردگی پنل تلویزیون به راحتی آسیب می بیند و احتمال تعمیر آن بسیار کم است. این حالت عیب یاب اخلی دستگاه فعال شده و دستگاه به حالت چشمک زن در می اید و چراغ جلوی دستگاه 5 بار چشمک می زند.

نگاتیو شدن تصویر تلویزیون :

بر خلاف تصویری که از این ایراد و تئوری عمومی در بخش تعمیرات تلویزیون در ذهن ایجاد می شود این ایراد بعلت اشکال در برد تی کان تلویزیون نیست و بعلت خرابی در مین برد تلویزیون ایجاد می شود. اشکال در سیگنال تصویر خروجی از برد تی کان که بوسیله فلت lvds به برد تی کان متقل می شود باعث ایجاد اشکالات متفاوتی در تصویر تلویزیون می شود که بیشتر آنها به صورت نگاتیو شدن تصویر ، کم شدن نور تصویر ، تغییر فاز رنگ و ایرادهای مشابه می شود.

تعمیر تلویزیون سونی سری ex 710

 

2 چشمک در تلویزیون سونی :

در عموم تلویزیون های سونی مشخص کننده ایراد دستگاه در بخش پاور تلویزیون است و در تعمیر تلویزیون سونی سری ex 710 هم ایراد 2 چشمک بعنوان همین ایراد معرفی شده است. در عمل اما در تعداد بسیار محدودی از تلویزیون های سونی   ایراد 2 چشمک بعلت ایجاد ایراد در بخش بک لایت تلویزیون ایجاد می شود. ایراد بخش بک لایت که مسقیما از برد پاور تلویزیون تغذیه می شود باعث می شود که مدار عیب یاب دستگاه ایراد بخش بک لایت را ایراد بخش پاور به حساب آورده و چشمک ایراد پاور را به نمایش بگذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *