تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860
تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860Reviewed by علی بختیاری on Jan 4Rating: 4.0تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860 با ایراد ایجاد لکه های تاریک در تصویر تلویزیون در بخش تعمیر تلویزیون و بررسی مراحل تعمیر و عیب یابی موضوع این نوشته است. در این مورد تعمیر تلویزیون ابتدا تعمیر برد پاور تلویزیون مورد بررسی قرار می گیرد و سپس مراحل تعمیر بک لایت تلویزیون بررسی می شود. تعویض بک لایت تلویزیون مهم ترین اقدامی است که در تعمیر تلویزیون سامسونگ انجام می شود.

تلویزیون ال ای دی سامسونگ سری h یکی از محصولات سامسونگ و تولید سال 2015 است. در ادامه به بررسی تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860 بعنوان یکی از موارد مراجعه در بخش تعمیر تلویزیون مجموعه تخصصی رایان می پردازیم.

تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860

تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860 با ایراد لکه های تاریک در تصویر تلویزیون و سپس قطع شدن تصویر تلویزیون به مجموعه رایان مراجعه کرده است. به اظهار مشتری ابتدا در بخشی از تصویر لکه تاریک ایجاد شده که تنها در رنگ های سفید و یا تک رنگ و به سختی قابل مشاهده بوده است.

این ایراد در بخش بک لایت تلویزیون ایجاد شده و در واقع با سوختن تعداد کمی از لامپها مثلا یک یا دو لامپ شروع می شود. در این حالت بعلت روشن بودن لامپهای جانبی خاموش بودن لامپها تاثیر منفی قابل مشاهده نمی گذارد.

وقتی که تعدادی از لامپ های بک لایت می سوزدبه بیان ساده فشار بیشتری به لامپ های دیگر وارد می شود و سرعت خرابی آنها را بیشتر می کند.

این فشار مضاعف باعث می شود که به تدریج تعداد لامپ های خراب بیشتر شود و لکه های تاریک و ابر مانند در تمام سطح تصویر قابل مشاهده شود و خرابی تلویزیون کاملا مشخص و آشکار شود.

با این وجود مصرف کننده به استفاده خود از تلویزیون ادامه می دهد تا اینکه با قطع شدن تصویر تلویزیون مواجه می شود.

 

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

لکه های تاریک در تصویر تلویزیون سامسونگ

عیب یابی تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860

در پروسه تعمیر سامسونگ مدل ua48h5860 ابتدا با بررسی برد پاور دستگاه متوجه سرایت خرابی به این برد می شویم.

در مراحل تخصصی تعمیرات تلویزیون وقتی متخصصین با چند مرحله بودن ایراد برخورد می کنند یکی از اقدامات انتخابی می توانید ایجاد راهای میان بر برای بررسی کلی و مشخص شدن امکان تعمیر و تعیین هزینه آن باشد.

برای این منظور ابتدا مین برد را با یک برد سالم تعویض می کنیم. با تعویض برد پاور تلویزیون دستگاه روشن می شود و ایراد بخش بک لایت به صورت زیر در تصویر تلویزیون دیده می شود.

با مشخص شدن ایجادایراد در بک لایت تلویزیون به سراغ عیب یابی بک لایت تلویزیون می رویم.

در این مرحله لامپ های بک لایت با استفاده از تستر مخصوص روشن می شود و خرابی لامپهای بک لایت به صورت زیر نمایان می شود.

 

علت سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ

سوختن بک لایت تلویزیون سامسونگ

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860

از تعدا 54 عد لامپ بک لایت تلویزیون تنها تعداد 11 لامپ سالم است و از همین تعداد سالم هم میزان نور برخی از آنها با بقیه متفاوت است که نشان از نیمه خراب بودن آنها دارد.

تنها راه تعمیر بک لایت در این دستگاه تعویض کامل لامپ های بک لایت است که این اقدام با مشورت با مشتری و با انتخاب لامپ های اورجینال انجام می شود.

 

آموزش تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ

سوختن لامپ بک لایت تلویزیون ال ای دی سامسونگ

تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860

مرحله بعدی تعمیر برد پاور تلویزیون سامسونگ مدل ua48h5860 با توجه به تعویض کامل بک لایت بررسی امکان تعمیر برد پاور تلویزیون است. توضیح بیشتر اینکه اقدام به تعمیر برد پاور تلویزیون بجای تعویض در جهت تعدیل هزینه تعمیر بررسی می شود.

متخصصین رایان در این بخش اقدام به تعمیر برد پاور دستگاه با استفاده از قطعات اورجینال و فابریک دستگاه می کنند.

نمام قطعات معیوب برد پاور با قطعات فابریک جایگزین می شود و بروزرسانی سخت افزاری برد با اقدامات مختلف انجام می شود و سپس با تست 4 ساعته می توان از تعمیر صحیح آن مطمئن شد.

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ