تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f
تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل fReviewed by گروه تخصصی رایان on Nov 26Rating: 5.0تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل fکیفیت بالای قطعات باعث شده تا انجام تعمیر به جای تعویض قطعات در تلویزیون سامسونگ مدل f رخ بدهد.

فروش موفق تلویزیون سامسونگ مدل f در بین تلویزیون های میان رده سامسونگ باعث شده است که تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f در مجموعه تعمیر تلویزیون سامسونگ اهمیت ویژه ای داشته باشد.

سری f که محصول سال 2013 سامسونگ است اما عملا فروش آن تا سال 2015 ادامه داشت. این سری در دو سایز 40 و 46 ارائه شده و f5000 , f5550 , f6350 f6450 و چند ورژن دیگر مدل های مختلف این سری هستند.

ایراد های شایع در تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f

در این مقاله تمامی ایرادات شایع در تلویزیون سامسونگ مدل f بررسی می شود.

خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ

ایراد بک لایت شایع ترین ایراد در بین مدل های مختلف تلویزیون سامسونگ سری f است. ایراد بخش بک لایت در سری f بیشتر به صورت تاریکی بخشی از تصویر تلویزیون ایجاد می شود.

سایز 40 اینچ دارای 7 شاخه و سایز 46 اینچ دارای 8 شاخه لامپ است. مدار بندی لامپ های بک لایت در سری f به گونه ای است که خرابی یک یا تعدادی از لامپها باعث از کار افتادن بخشی از بک لایت شده و در نتیجه تاریک شدن بخشی از تصویر تلویزیون می شود. این مداربندی در سایز 40 ، بک لایت را به دو قسمت تقسیم بالا و پایین تقسیم می‌کند. در نتیجه این نوع مداربندی با از کار افتادن یک نیمه بک لایت ، تصویر تلویزیون هم در همان بخش تاریک‌تر دیده می شود. در اغلب موارد مراجعه تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f ، نیمه بالایی یا پایینی تصویر تاریک شده است.

در سایز 46 اینچ این تقسیم بندی به 8 قسمت تبدیل شده است و خرابی لامپها باعث از کار افتادن بخشی از بک لایت شده و به تناسب میزان خرابی و خاموشی لامپها، تاریکی در تصویر تلویزیون سامسونگ ایجاد می‌شود.

بک لایت سری f در عین حال که از تراکم بیشتر لامپ بک لایت برخوردار است از کیفیت نسبی هم سود می‌برد و به همین دلیل انجام عملیات تعمیر بک لایت در این مدل در اکثر موارد جایگزین مناسبی برای تعویض کامل بک لایت و مهمتر از همه کاهش هزینه تعمیر تلویزیون است.

کیفیت بالای قطعات باعث شده تا انجام تعمیر بک لایت بجای تعویض کامل لامپ ها در این مدل نسبت به سایر مدل ها برنده از موفقیت و دوام بیشتری برخوردار باشد. به نحوی که بیشترین آمار انجام تعمیر بک لایت به جای تعویض در مجموعه خدمات تعمیرات تلویزیون متعلق به تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f است.

خرابی بک لایت تلویزیون

خرابی بک لایت

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

روشن نشدن تلویزیون یکی دیگر از ایرادهایی است که در تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f به صورت متداول دیده می شود. این ایراد در ادامه بررسی می شود.

اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ

همانطور که در عموم نوشته های مرتبط با تعمیر بک لایت تلویزیون گفتیم اصلاحیه بک لایت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در جهت کاهش استهلاک بخش بک لایت و جلوگیری از خرابی مجدد این بخش انجام می شود.

اصلی ترین اقدامی که در اصلاحیه بک لایت در مدل های مختلف انجام می شود ایجاد تغییرات الکترونیکی در بخش برد پاور است که باعث می شود ولتاژ تغذیه لامپ ها کمی کاهش پیدا کند. نتیجه این تغییر افزایش عمر مفید لامپ های بک لایت تلویزیون و جلوگیری از خرابی آنهاست.

به غیر از کاهش ولتاژ بک لایت نسبت به ساختار و ضعف ها اقدامات اصلاحی دیگری هم در بک لایت مدل های مختلف انجام می شود. یکی از این اقدامات اصلاحی که در مراحل تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f انجام می شود اضافه کردن چسب حرارتی به بخش بک لایت است.

اصلاحیه بک لایت تلویزیون

اصلاحیه بک لایت

تلویزیون سامسونگ در طراحی بخش بک لایت سری f از نگهدارنده های فلزی به جای چسب استفاده کرده است. در این حالت به مرور زمان بین شاخه های بک لایت و صفحه فلزی زیر در برخی نقاط فاصله های کمی ایجاد می شود.

اضافه کردن چسب حرارتی باعث می شود که شاخه های بک لایت بطور کامل و در همه مقاطع به سطح زیرین خود چسبیده و این سطح زیرین که در واقع صفحه اصلی تلویزیون است بعنوان یک خنک کننده برای لامپ های بک لایت عمل کند.

خرابی برد پاور

یکی دیگر از خرابی های که در تعمیر تلویزیون سامسونگ مدل f به وجود می آید خرابی برد پاور هست که باعث خاموش شدن تلویزیون می شود که در این حالت تلویزیون روشن نمی شود و چراغ ال ای دی جلوی تلویزیون نیز خاموش است. البته در بعضی از موارد خاموش و روشن شدن تلویزیون از برد پاور تلویزیون می باشد به این صورت که بعضی از آی سی های برد پاور دچار سوختگی می شوند و با تعویض آی سی مشکل حل می شود.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ