تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تلویزیونهای سامسونگ به طور عموم بدلیل ویژگیهای خاصی که در طراحی و مهندسی قطعات خود دارند به یک برند (خوش تعمیر) در دنیای خدمات پس از فروش معروف شده اند و فروش بالا , رعایت استانداردهای طراحی و تولید , حمایت شرکت از بخش خدمات و ارائه قطعات مورد نیاز به بخش سرویس به واقعی شدن این صفت کمک کرده اند و تعمیرتلویزیون سامسونگ را بسیار تسهیل کرده اند.

سامسونگ سری ساخت  تلویزیونهای ال سی دی و ال ای دی خود را با عدد تقسیم بندی می کند و در هر سری مدلهای LCD  و LED  و plasma  را گنجانده که به علت فراوانی مدلهای ارائه شده دانستن مدل کد دقیق دستگاه برای راهنمایی و مشاوره در مورد تعمیر یک دستگاه کمک شایانی به روند تعمیر تلویزیون سامسونگ شما می کند.

مدل کد تلویزیونهای LCD  سامسونگ با عبارت LA شروع می شود و پس از آن سایز دستگاه و سپس سری ساخت و در پایان ورژن تولید عنوان می شود. بعنوان نمونه   LA-26R71   تلویزیون ال سی دی سامسونگ در سایز 26 اینچ و سری ساخت R می باشد.

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ ,  عیوب متداول :

 

دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ :

بیشترین احتمال خرابی در این ایراد مربوط به بخش پاور تلویزیون است که در ابتدای روشن کردن توانایی تامین ولتاژ سایر بخشهای تلویزیون را ندارد و بعد از گذشت مدت زمانی که به مرور زمان افزایش پیدا می کند قطعات به ظرفیتهای اصلی خود نزدیک می شوند و دستگاه به حالت کار عادی خود بر می گردد و روشن می شود . بهترین توصیه عدم استفاده از دستگاه و پافشاری نکردن بر استفاده در این حالت جهت جلوگیری از پیشرفت ایراد و افزایش هزینه های تعمیرات است. بیشتر بدانید

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ :

خرابی برد Back Light بیشترین احتمال و اولین پیش بینی در این حالت است که بسته به اینکه دستگاه در ابتدا تصویر داشته باشد یا نه و در صورت داشتن تصویر مدت زمان کارکرد صحیح تلویزیون می تواند به تعمیر تلویزیون سامسونگ شما کمک کند.

دستگاه در حالت HDMI و یا AV تصویر ندارد:

ریست نرم افزاری و بازگرداندن دستگاه به اطلاعات کارخانه اولین اقدام است که می تواند توسط خود مصرف کننده انجام شود . در مراحل بعدی باید قطعات مربوط به ورودی ها (ic های سوئیچ و پروسسورها در بخش مین برد) بررسی و عیب یابی شوند. برای آموزش ریست کردن تلویزیون سامسونگ اینجا کلیک کنید.

تلویزیون نور زمینه دارد ولی تصویر ندارد:

برد T.CON و سپس مین برد و در انتها خرابی پنل و یا صفحه نمایش به ترتیب بیشترین احتمالات خرابی دستگاه می باشد.

 

در انتها ذکر این نکته خالی از لطف نیست که روشن نشدن و یا دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ بیشترین و متداولترین ایراد تلویزیونهای LCD سامسونگ است که قطع برق دستگاه در حالت خاموشی و نماندن در حالت Stand By بهترین توصیه برای جلوگیری از ایجاد این حالت است.