تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN

تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN

اگر بگوییم این سری از تلویزیون های ال جی که در چند ورژن مختلف مانند 540 , 5420 , 5400 تولید شده است معروفترین مدل تلویزیون در مجموعه تعمیر تلویزیون است اغراق نکرده ایم. قیمت مناسب و فروش تعداد بالای آن ، ارائه در ورژن های دارای رسیور داخلی ، کیفیت تصویر قابل قبول نسبت به قیمت و از همه مهمتر ایجاد ایراد بک لایت به صورت اپیدمی در تمام ورژن های این مدل از مهمترین عوامل معروفیت این مدل است. در ادامه به بررسی مراحل تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN ، عیوب متداول و نکات مختلف آن می پردازیم :

ایراد بک لایت در تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN

بیش از 90% موارد مراجعه تلویزیون های ال جی سری LN به بخش تعمیر تلویزیون به دلیل ایراد در بخش بک لایت است. صورت ظاهری این ایراد قطع شدن تصویر تلویزیون است در حالیکه پخش صدا به صورت طبیعی ادامه دارد، البته همانطور که در بخش های دیگر راجع به تعمیر بک لایت تلویزیون های مختلف گفتیم در این ایراد تصویر قطع نمی شود و اگر محیط تا حدودی تاریک شود و یا صفحه نمایش تلویزیون بوسیله نور خارجی مانند چراغ قوه موبایل روشن شود تصویر قابل دیدن خواهد بود.

در عموم موارد مراجعه تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN، قطع شدن نور بک لایت تلویزیون بدلیل خرابی لامپ های ال ای دی تولید کننده نور بک لایت است. این لامپ ها در مدارات سری و موازی بسته شده اند و معمولا به دو صورت خراب می شوند :

اتصال داخلی یا شورت شدن : در این حالت لامپ از داخل اتصال کوتاه می شود، لامپ خاموش می شود اما جریان مدار برقرار باقی می ماند و سایر لامپ های سالم روشن می شوند.
اتصال باز یا اپن شدن : در این حالت لامپ از داخل باز می شود و بدلیل باز شدن مدار جریان مدار قطع می شود و حتی لامپ های سالم هم روشن نمی شوند.

 

تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN

 

 

سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

اگر تا اینجای نوشته تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN را دقیقا مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که حتی خرابی یکی از لامپ های بخش بک لایت می تواند باعث قطع شدن نور بک لایت تلویزیون شود اما اتفاقی که معمولا در عمل اتفاق می افتد خرابی تعدادی از لامپ های بک لایت به صورت اتصال کوتاه و سپس خرابی یک یا تعدای از لامپ ها به صورت اتصال باز است.

به بیان ساده تر بعد از تعویض لامپ خراب که باعث قطع شدن نور بک لایت شده است با خرابی تعدادی از لامپ ها به صورت خاموشی بودن لامپ مواجه می شویم که آنها هم باید تعویض شوند وگرنه به صورت لکه های تاریک در تصویر دیده می شوند. خرابی تعدادی از لامپ های بک لایت باعث بالارفتن میزان جریان لامپ های دیگر و در نتیجه مستهلک شدن سریعتر آنها خواهد شد.

 

تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN

 

 

علت ایجاد لکه سفید روی تصویر تلویزیون ال جی

این ایراد در تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN به ندرت دیده می شود و معمولا در سری LB اتفاق می افتد که البته در نوشته دیگری به صورت کامل به آن پرداختیم.

یکی از ویژگی های نور لامپ های ال ای دی فوکوس بودن آن است که باعث می شود نور به صورت متمرکز به روبرو تابیده شود، اما در بک لایت تلویزیون ما به نور یکنواخت و پخش شده ای نیاز داریم که در تمام سطح پنل به یک میزان دیده شود.

برای ایجاد این حالت روی لامپ های ال ای دی منشوری قرار داده می شود که به دلایل مختلفی ماندد گرما و یا ضربه جدا شود نور لامپ ال ای دی به صورت متمرکز و فوکوس شده به صفحات پولاریزه می تابد و در تصویر تلویزیون به صورت نقاط پرنور دیده می شود.

منشور قرار گرفته روی لامپ ها در واقع به صورت خنک کننده برای لامپ ها عمل می کند و در نمونه هایی که این ایراد در آنها ایجاد شده است ( در صورت ادامه استفاده از دستگاه و بی اعتنایی به ایجاد ایراد ) شاهد سوختن لامپ های بدون منشور هستیم.

 

 

تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN

 

اصلاحیه بک لایت ال جی سری ln

یکی از موارد بسیار مهم در تعمیر تلویزیون ال جی مدل LN انجام اصلاحیه بک لایت بعد از تعمیر تلویزیون است.

اصلاحیه بک لایت عبارتست از تغییراتی استاندارد در بخش تامین ولتاژ بک لایت برد پاور که باعث می شود مقدار ولتاژ این بخش حدود 5% کاهش پیدا کند. این کاهش با توجه به ساختار لامپ های ال ای دی باعث می شود میزان استهلاک لامپ های ال ای دی بک لایت تلویزیون به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کند.

در کنار این اصلاحیه توصیه می شود برای کاهش استهلاک تلویزیون مقدار نور بک لایت تلویزیون را با توجه به میزان روشنایی محیط تنظیم کنند. این تنظیم از طرفی باعث کاهش خستگی چشم بیننده و از سوی دیگر باعث افزایس عمر قطعات مختلف تلویزیون و از همه مهمتر قطعات بخش بک لایت تلویزیون می شود.

 

IMG_20180714_150300-min

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی

گروه تخصصی رایان از تعدادی نیروی متخصص و ماهر در تعمیرات لوازم صوتی و تصویری تشکیل شده است و مفتخر است خدمات تعمیر انواع تلویزیون های ال جی ، تعمیر سینمای خانگی و دی وی دی پلیر ال جی را با بالاترین کیفیت ممکن در سراسر تهران ارائه دهد.

در صورت ایجاد ایراد در دستگاه های مختلف شما می توانید در اولین تماس با متخصص تعمیرات مربوط به دستگاه خود مشاوره تلفنی داشته و اطلاعات لازم مانند عیب یابی قطعات معیوب ، مراحل تعمیر و هزینه تقریبی را دریافت کنید.

در مجموعه رایان با بدست دانش فنی و قطعات مورد نیاز بسیاری از بردها و قطعاتی که در مراکز دیگر قابل تعمیر نیست را با رعایت اصول فنی تعمیر می کنیم و با صرفه جوی در مصرف قطعات یدکی تا جایی که به تعمیر اصولی دستگاه آسیب نرسد به کاهش هزینه تعمیر تلویزیون ال جی کمک می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ