تعمیر تلویزیون ال ای دی سونی

تعمیر تلویزیون ال ای دی سونی

تعمیر تلویزیون سونی

 

اگر بگوییم تلویزیونهای سونی همانطور که در بخش فروش تافته ای جدابافته هستند در بخش خدمات و تعمیر تلویزیون هم جایگاه ویژه ای دارند اغراق نکرده ایم. طراحی قطعات ، کیفیت بالای ساخت ، مدیریت فروش ، گارانتی طولانی تر نسبت به سایر برندها ، تامین قطعات یدکی با بالاترین کیفیت همگی بعث شده که محصولات سونی امتیاز بهتری نسبت به سایر برنده داشته باشد و تعمیر تلویزیون ال ای دی سونی هم بعنوان گل سر سبد لوازم منزل از این قاعده مستثنی نیست.

در بخش مدل کد تلویزیونهای ال ای دی سونی با پیشوند KDL و  KLV شروع می شود و با سایز دستگاه برحسب اینچ ادامه پیدا می کند و سپس سری ساخت و ورژن تولید قید می شود. بعنوان نمونه KDL-46EX520 تلویزیون  LED  سونی در سایز 46 اینچ و سری ساخت EX و ورژن 520 از این گروه است.

 

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی سونی

 تعمیر تلویزیون سونی

چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون سونی

 

همانطور که در بخش تعمیر تلویزیون سونی ال سی دی گفتیم شاید مهمترین نکته ای که باید در بخش تعمیر تلویزیون سونی مورد توجه قراربگیرد سیستم  Self Diagnostic  باشد که با توجه به تفکیک کامل تر تلویزیونهای LED و LCD  در قطعات و بردهای تشکیل دهنده تلویزیون نسبت به سایر تلویزیونهای قدیمی تر از کارایی بالاتر و دقت بیشتری برخوردار است.

کارکرد این سیستم که در بخش روشن نشدن و چشمک زدن تلویزیون سونی شرح مفصلی درباره آن داده شده به نحوی طراحی شده است که در هنگام بروز هرگونه مشکل و ایراد در کار قطعات دستگاه ، مدار پروتکشن دستگاه فعال شده و تلویزیون را به حالت استندبای می برد و چراغ استندبای در این حالت شروع به چشمک زدن می کند که این چشمک زدن دارای تعداد مشخص و واحد در یک ثابت زمانی است و به بیان ساده تر در صورت خرابی در یکی از مدارات , تلویزیون بعد از روشن کردن به حالت استندبای می رود و چراغ قرمز جلوی دستگاه چند بار چشمک می زند و پس از مکث 2 ثانیه ای مجددا همان تعداد بار اول راتکرار میکند و این تعداد ثابت که تا خاموش کردن کامل و یا قطع برق دستگاه معیوب ادامه دارد مشخص کننده محل ایراد و قطعات معیوب می باشد که البته برای هر مدل تعداد چشمکها و ایرادهای معادل آنها متغیر بوده و در ابتدای نقشه سرویس هر مدل شرح داده شده است. توصیه اصلی شمردن تعداد این چشمکها و ارائه آن به همراه مدل دستگاه برای مشاوره با متخصصین تعمیر تلویزیون سونی می باشد.

سیستم عیب یاب داخلی سونی که در تلویزیونهای LCD سونی رشد خوبی کرده بود در تلویزیونهای LED باز هم پیشرفت کرد و دقیق تر شد تا هر چه بهتر به خدمات پس از فروش و تعمیر تلویزیون سونی کمک کند.

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی سونی

جدول راهنمای چشمکها و ایراد معادل آن در یکی از تلویزیونهای سونی

 

تعمیر تلویزیون سونی , تعمیر تلویزیون

عیبهایی که عیب یاب داخلی آنها را نمی شناسد:

 

  • نگاتیو شدن و نویز روی تصویر : احتمال خرابی برد CON و MAIN BOARD
  • نداشتن تصویر و صدا در ورودیهای HDMI و AV : احتمال خرابی در MAIN BOARD
  • خرابی PROCESSOR اصلی به نحوی که دستگاه توانایی تشخیص اطلاعات دریافتی را نداشته باشد.

با توجه به سیستم خاص سونی در تشخیص ایراد  هر تعداد چشمک در مدلهای مختلف معانی و مترادفهای خاص خود را دارد و بهترین راه برای تشخیص و عیب یابی کامل دستگاه ارائه مدل کد و تشریح ایراد و یا ذکر تعداد چشمک به متخصص تعمیرات جهت دریافت بهترین راهنمایی و عیب یابی دستگاه و فراهم آوردن شرایط تعمیر تلویزیون سونی در منزل شما می باشد.