تعمیر بک لایت تلویزیون در منزلReviewed by علی بختیاری on Jul 21Rating: 5.0تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل | تعمیرگاه مجاز تعمیر تلویزیون | گروه رایانتعمیر بک لایت تلویزیون در منزل,تعمیر بک لایت تلویزیون,تعمیر تلویزیون,تعمیر تلویزیون در منزل,خودآموز تعمیر بکلایت تلویزیون,تعمیرات تلویزیون,ازخدمات رایان است

تعمیر تلویزیون یک کار کاملا تخصصی است این را همه می دانند ! همه ! اما هستند افرادی که با خرابی تلویزیون مواجه شده اند و می خواهند خودشان تلویزیون را تعمیر کنند. یکی از ایرادهایی که امروز بیشتر در تلویزیون ها ایجاد می شود ایراد بک لایت است. در ادامه به تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل و آموزش آن و برخی از نکاتی که باید در انجام آن در نظر داشته باشید می پردازیم :

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل

در شروع اقدام به تعمیر تلویزیون در بخش  بک لایت ابتدا مطمئن شوید ایراد تلویزیون را درست و دقیق متوجه شده اید. بک لایت در تلویزیون های ال ای دی به نوری گفته می شود که بوسیله تعدادی از لامپ های ال ای دی در پشت صفحه نمایش تولید می شود و باعث می شود که تصویر ایجاد شده بوسیله پنل قابل دیدن شود. پس با قطع شدن بک لایت در واقع تصویر قطع نمی شود بلکه تصویر وجود دارد اما دیده نمی شود و اگر به صورت مصنوعی و مثلا بوسیله چراغ دقوه موبایل نوری به صفحه تلویزیون تابیده شود بخش هایی از تصویر به صورت ضعیف دیده می شود.

ابتدا به مدت حداقل نیم ساعت تلویزیون را خاموش کنید تا هم بردها دشارژ شوند و جریان الکتریسیته در قطعاتی مانند خازن ها تخلیه شود و هم قطعات دستگاه با محیط هم دما شوند.

باز کردن قاب پشت و جدا کردن قاب دستگاه مراحل بعدی است.

مرحله بعدی که حساس ترین بخش تعمیر تلویزیون در منزل است جدا کردن پنل تلویزیون است. ابتدا دقت کنید که اتصالات نگهدارنده پنل و قطعات محافظ آن را بطور کامل باز کرده باشید، همچنین مواظب چسبندگی پنل به محافظ پلاستیکی آن باشید.

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل | تعمیرگاه مجاز تعمیر تلویزیون | گروه رایان

 

برای جدا کردن پنل تلویزیون فلت ها را لمس نکنید. برای این جداسازی از مکنده ها قوی استفاده می شود  و در صورت عدم دسترسی به این ابزارها از یک کارت ویزیت می توانید برای جداسازی لیکوئید پنل استفاده کنید. بخش لیکوئید را بعد از جداسارزی به صورت ایستاده در محل مطمئنی قرار دهید

مرحله بعدی جداسازی قاب لیکوئید و پس از آن صفحات پولاریزه و فیلترها است که باید مراقب باشید ترتیب و سمت قرار گیری آنها تغییر نکند.

با جدا کردن فیلترها به لامپ ها دسترسی پیدا می کنید. روی لامپ ها یک صفحه کاغذی سفید قرار دارد که بسیار آسیب پذیر است. قبل از هر اقدامی کاغذ سفید را با جدا سازی نگهدارنده ها از دستگاه جدا کنید و در محل مطمئنی قرار دهید.

در لامپ های شاخه ای بهترین روش برای تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل و بوسیله افراد مبتدی تعویض شاخه معیوب است. شاخه های مختلف را با دادن ولتاژی معدل 3 تا 5 ولت به ازای هر ال ای دی تست کنید و شاخه های خراب را مشخص کنید.

بعد از تعویض قطعات معیوب دوباره باید تمام مراحل فوق را بر عکس اجرا کنید. باز هم توصیه می کنیم که در نصب بخش لیکوئید نهایت دقت را بعمل آورید.

یکی از مراحل صحیح تعمیر بک لایت تلویزیون انجام اصلاحیه برد پاور است. در تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل و در صورتی که می توانید توصیه می کنیم حتما آن را انجام دهید در غیر اینصورت حتما میزان نور بک لایت را در منوی تنظیمات محدود کنید تا استهلاک تلویزیون در این بخش حداقل شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گوگل پلاس - تعمیر تلویزیون توییتر - تعمیر تلویزیون فیس بوک - تعمیر تلویزیون لینک دین تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ