تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

در نوشته دیگری به بررسی تعمیر تلویزیون ساسونگ مدل F پرداختیم و ایرادهای شایع در این مدل را بررسی کردیم. با توجه به آمار بالای خرابی بک لایت در این مدل، در این نوشته به طور کامل به بررسی تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل f می‌پردازیم و نکات مختلف مرتبط مانند دلایل خرابی بک لایت، روش های تعمیر، اصلاحیه و روش‌های جلوگیری از خرابی بک لایت در این مدل را بررسی می‌کنیم.

علائم خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F از نوع شاخه‌ای است و در اینچ‌های مختلف تعداد شاخ‌ها و لامپ‌هی بک لایت متغیر است. ایرادهای ظاهری ایجاد شده در اینچ های مختلف نسبت به تعداد شاخه‌ها و نوع مداربندی لامپ‌ها متفاوت است. اما مهمترین علائم خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل f عبارتست از :

  1. ایجاد هاله تاریکی افقی
  2. تاریکی نیمه بالایی یا پایینی تصویر
  3. قطع شدن کامل تصویر
تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F
تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

در اینچ‌های مختلف مدل F مداربندی لامپ‌های بک لایت متفاوت است و به نسبت نوع مداربندی ایرادهای ایجاد شده هم شکل ظاهری متفاوتی دارند. مثلا در سایز 32 همه لامپ‌ها با هم در یک مدار سری شده‌اند و به همین دلیل خرابی بک لایت در این سایز بیشتر به صورت قطع شدن کامل تصویر ایجاد می‌شود. در سایز 40 اینچ بک لایت به دو نیمه بالایی و پایینی تقسیم می‌شود و خرابی بک لایت هم به صورت تاریکی بالا یا پایین تصویر ایجاد می‌شود.

 

 

بیشتر بخوانید : بهترین روش تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

 

 

در سایزهای 46 و 55 تلویزیون سامسونگ مدل F علائم خرابی بک لایت بیشتر Fبه صورت هاله‌های تاریک افقی ایجاد می‌شود. هر 2 شاخه بک لایت با هم سری شده‌اند و خرابی در هر بخش باعث از کار افتادن 2 خط از بک لایت می‌شود و باعث تاریک شدن بخشی از تصویر تلویزیون می‌شود.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

بعد از شناسایی علائم ظاهری خرابی بک لایت نوبت به تعمیر خرابی می‌رسد. تعمیر خرابی بک لایت در تلویزیون سامسونگ مدل F به دو روش کلی انجام می‌شود : تعمیر بک لایت و تعویض کامل بک لایت.

شاید به جرات بتوان گفت بالاترین آمار تعمیر بک لایت که در مجموعه تعمیر تلویزیون نتیجه قابل قبولی داشته تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F است. همانطور که می‌دانیم در تعمیر بک لایت فقط لامپ‌های سوخته با قطعات یدکی سالم تعویض می‌شود. تعمیر بک لایت نسبت به تعویض هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. کیفیت بالای قطعات در مدل باعث شده است که موارد تعمیر شده با کیفیت قبل به کار خود ادامه دهد و در کوتاه مدت دچار مشکل نشود.

تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F
تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

اصلاحیه بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F

اصلاحیه بک لایت یعنی افزایش عمر بک لایت. اقدامات اصلاحی در مدل‌های مختلف که دچار خرابی بک لایت می‌شوند متفاوت است. در مجموعه رایان چند نوع اصلاحیه بعد از تعمیر بک لایت تلویزیون سامسونگ مدل F انجام می‌شود که عبارتند از :

  1. اصلاحیه برد پاور که ولتاژ بخش بک لایت را بین 5 ت 10 درصد کاهش می‌دهد و باعث افزایش عمر بک لایت می‌شود.
  2. استفاده از چسب حرارتی بک لایت که در مدل F تاثیر زیادی در کاهش استهلاک بک لایت دارد.
  3. استفاده از منوی تنظیمات تلویزیون شامل گزینه صرفه جویی در انرژی و تنظیم بک لایت.
  4. استفاده از منوی مخفی تلویزیون سامسونگ جهت کاهش بک لایت.

در مورد گزینه آخر توضیح بیشتر این که در این روش با ورود به منوی مخفی تلویزیون سامسونگ مسزان نور بک لایت را کاهش می‌دهند. این عملیات باعث کاهش میزان نور بک لایت تلویزیون می‌شود به نحوی که اگر در منوی تنظیمات تلویزیون هم افزایش پیدا کند حد مجاز را رد نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ