تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lbReviewed by علی بختیاری on May 11Rating: 4.0تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری LBدر تعمیر بک لایت تلویزیون مهمترین نکات تعویض قطعات نیمه خراب و همچنین انجام تغییرات و اصلاحیه در مدارات تامین ولتاژ لامپها است که باعث می شود سایر لامپهای سالم طول عمر بیشتری داشته و احتمال خرابی آنها کاهش پیدا کند.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lb

در مطالب قبلی در مورد وظیفه و کارکرد بخش بک لایت در تلویزیون و عیوبی که در برندها و مدلهای مختلف با ایجاد ایراد در این بخش ایجاد می شود صحبت کردیم. در این نوشته بطور اختصاصی به تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lb می پردازیم :

نور بک لایت در تلویزیون ال جی سری LB مانند بسیاری از مدلهای دیگر این برند توسط لامپهایی که بصورت نواری در پشت پنل تلویزیون قرار دارند ایجاد می شود. این لامپهای ال ای دی در اینچهای مختلف بین 3 تا 6 خط را تشکیل می دهند و در مداربندی سری و موازی از بخش بک لایت در برد پاور تغذیه می شوند.

همانطور که قبلا هم گفتیم لامپهای ال ای دی معمولا به دو صورت خراب می شوند :

  1. حالت اول به صورت اتصال کوتاه است که باعث می شود لامپ خراب خاموش شده اما بدلیل عبور جریان بقیه مدار در حالت روشن باقی بماند.
  2. حالت دوم اتصال باز است که باعث می شود عبور جریان در مدار قطع شده و لامپهای دیگر هم روشن نشوند.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lb

در تعمیر بک لایت لامپای ال ای دی تک به تک بوسیله تستر تست می شوند.

 

در بخش تعمیر تلویزیون موارد مختلفی از ایراد بک لایت مشاهده می شود مثلا در مواردی دیده شده که تنها یکعدد لامپ خراب بوده و در مواردی از 54 لامپ حدود 30 لامپ خراب بوده است که البته در جای خود دلایل مشخصی دارد. معمولا در تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lb ابتدا چند لامپ بصورت اتصال کوتاه در می آید که باعث می شود در تصویر لکه هایی بصورت تاریک دیده شود. در این حالت با توزیع ولتاژ کار لامپهای خاموش روی سایر لامپها فشار بیشتری به آنها وارد شده و باعث می شود که سایر لامپها در مدت زمان کمتری خراب شوند.

پروسه تعمیر تلویزیون ال جی در سری LB با ایراد بک لایت شامل تعویض لامپ های ال ای دی خراب و نیمه خراب و تنظیم دقیق نور آنهاست. در مرحله بعد بخش بک لایت برد پاور باید با توجه به وضعیت سلامت و کارکرد لامپها تنظیم و اصلاحی شود تا کمترین فشار به قطعات این بخش وارد شود.اصلاحیه برد پاور در تعمیر بکلایت تلویزیون در واقع کاهش درصدی از ولتاژ کار لامپ های ال ای دی برای پایین آوردن استهلاک این بخش است.

 

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی سری lb

 

آیا تعمیر تلویزیون ال جی با ایراد بک لایت در منزل کار صحیحی است؟؟؟

 

با توجه به مشخص بودن ایراد بک لایت در تعدادی از مدل های تلویزیون ال جی برخی از تعمیرکاران تلویزیون اقدام به تعیین هزینه دقیق و مشخصی برای تمام مراجعین می کنند و وعده تعمیر تلویزیون در منزل به صورت صد در صد می دهند. معمولا در این حالت تعمیرکار مربوطه بعد از باز کردن تلویزیون در فضای نه چندان ایمن منزل (از جهت ظرافت های باز کردن پنل تلویزیون) فقط اقدام به تعویض لامپ یا لامپ های خراب کرده و پنل را بدون تست زمانی می بندد. در مرحله بعد بدون در نظر گرفتن شرایط متفاوت استهلاک لامپهای ال ای دی در تلویزیون های مختلف اقدام به انجام یک مدل اصلاحیه ثابت می کند و تعمیر تلویزیون الجی را در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان می رساند چرا که فصای منزل مشتری اجازه کار چندین ساعته را نمی دهد. در این مدل از انجام تعمیرات، بیشترین احتمال ایجاد مجدد ایراد وجود دارد و در موارد زیادی مشاهده کرده ایم که یا دستگاه پس از مدت کوتاهی مجددا در همان بخش معیوب شده و یا اشکالاتی در تصویر تلویزیون وجود دارد که در بسیاری موارد حتی مشتری هم متوجه آنها نمی شود.

در تعمیر بک لایت تلویزیون مهمترین نکات تعویض قطعات نیمه خراب و همچنین انجام تغییرات و اصلاحیه متناسب با استهلاک قطعات است که باعث می شود سایر لامپهای سالم طول عمر بیشتری داشته و احتمال خرابی آنها کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ