تعمیر اسپیکر ایستاده,تعمیر اسپیکر بلوتوثی

تعمیر اسپیکر ایستاده,تعمیر اسپیکر بلوتوثی
تعمیر اسپیکر ایستاده,تعمیر اسپیکر بلوتوثیReviewed by شایگان on Aug 14Rating: 4.0تعمیر اسپیکر ایستاده,تعمیر اسپیکر بلوتوثینام اسپیکر ایستاده و یا اسپیکر خانگی به دسته ای از سیستم های صوتی گفته می شود که در یک باکس واحد دارای یک آمپلی فایر قوی و بلندگوهای وات بالا و ورودی های مختلف مانند USB ، SD CARD ، AUX و در مدل های جدید مجهز به بلوتوث است.

نام اسپیکر ایستاده و یا اسپیکر خانگی به دسته ای از سیستم های صوتی گفته می شود که در یک باکس واحد دارای یک آمپلی فایر قوی و بلندگوهای وات بالا و ورودی های مختلف مانند USB ، SD CARD ، AUX و در مدل های جدید مجهز به بلوتوث است. در ادامه به بررسی تعمیر اسپیکر ایستاده می پردازیم :

علاقمندان به موسیقی با هزینه کمتری نسبت به سیستم های صوتی قدرتموند می توانند یک اسپیکر خانگی تهیه کنند و از کیفیت و قدرت صدای آن لذت ببرند.

برندهای مختلفی مانند مارشال ، ایفایر ، گرین در بخش تولید اسپیکرهای خانگی مشغول هستند اما عموم اسپیکرهای خانگی ساختار مشابهی دارند. در ادامه به بررسی عیوب شایع در بخش تعمیر اسپیکر ایستاده می پردازیم :

تعمیر اسپیکر ایستاده

برای دستیای به کیفیت بالا در بخش تقویت صدا در عموم اسپیکرهای ایستاده از ترانس های کاهنده در بخش تغذیه استفاده می شود.

ولتاژ 220 ولت برق شهری پس از ورود به ترانس کاهنده به شاخه های مختلفی از ولتاژ متناوب با دامنه های پایین تر تقسیم می شود. این ولتاژها پس از یکسوسازی و صاف شدن در بخش ای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از ترانس باعث آسیب پذیری بیشتر در مقابل نوسانات برق می شود پس اگر در ساعات طولانی از اسپیکر خانگی خود استفاده نمی کنید حتما آن را از برق جدا کنید.

تعمیر اسپیکر ایستاده

 

روشن نشدن اپیکر ایستاده

ایرادهای مختلف در اسپیکرهای ایستاده می تواند منجر به افزایش جریان بخش پاور دستگاه شده و باعث سوختن فیوز ورودی دستگاه برای جلوگیری از سرایت ایراد به سایر قطعات شود.

چون فیوز این بخش از نوع شیشه ای است خرابی و سوختن آن به راحتی قابل تشخیص است و به همین دلیل بسیاری از مصرف کنندگان به محض مواجهه با فیوز سوخته اقدام به تعویض ان می کنند و در بیشتر موارد یا از فیوزهای نامناسب و حتی گاها از سیم بجای فیوز استفاده می کنند.

در این حالت ممکن است آسیب شدیدی به دستگاه برسد و اکیدا توصیه می کنیم در صورت مواجهه با سوختگی فیوز از جایگزینی آن بدون بررسی سایر قطعات خودداری کنید و یا اینکه حداقل از فیوز مشابه فیوز اصلی دستگاه استفاده کنید.

 

گیرنده بلوتوث برای اسپیکر ایستاده

بسیاری از اسپیکرهای تولید شده مجهز به بلوتوث نیستند اما می توان این قابلیت را روی آنها نصب کرد.

برای این کار باید یک برد داخلی روی دستگاه نصب شود و می توانید از خدمات گروه رایان برای نصب بلوتوث روی اسپیکر خانگی خود استفاده کنید.

مجموعه تخصصی رایان آماده ارائه خدمات تعمیر انواع السپیکر خانگی ، تعمیر اسپیکر ایستاده ، نصب بلوتوث روی انواع اسپیکر خانگی و سیستم های دیگر صوتی است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با بخش مشاوره تعمیرات رایان تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ