تشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیون

تشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیونReviewed by علی بختیاری on Jul 31Rating: 4.5تشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیونتشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیون,تعمیر تلوییون,تعمیرات تلویزیون,تعمیر تلویزیون ال جی,تعمیر تلویزیون سامسونگ, از خدمات مجموعه رایان است.

در نوشته های مختلف راجع به عیوب متداول در تعمیر تلویزیون صحبت کرده ایم و اینکه برخی از ایرادها در بعضی از مدل ها به صورت عمومی ایجاد می شوند. این اپیدمی باعث می شود که مجموعه تعمیرات تلویزیون راجع به ایراد تخصصی تر عمل کند اما در برخی موارد هم دیده شده که فرضیه ایراد همیشگی باعث آسیب زدن به مجموعه عملیات تعمیر تلویزیون شده است : تعمیرکار تلویزیون با فرض برخورد با ایراد متداول برخی از اقدامات را انجام می دهد و چون نتیجه نمی گیرد یا مجموعه قطعه و یا دستگاه را غیر قابل تعمیر اعلام می کند. در ادامه به بررسی چند مورد تشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیون می پردازیم :

در تعمیر ایرادهای متداول یک سری اقدامات مشخص انجام می شود اما اگر ایراد دیگری با مشخصات ظاهری ایراد متداول ایجاد شود بدیهی است که این اقدامات چاره کار نخواهد بود. در ادامه به چند مورد از ایرادهایی که طی روزهای گذشته شاهد تشخیص اشتباه آنها و در نتیجه اقدامات نامتنماسب بوده ایم را ذکر می کنیم:

روشن نشدن تلویزیون ال جی سری lw :

ایراد متداول در این مدل از تلویزیون های ال جی خرابی مین برد تلویزیون است که باعث می شود عیوب ظاهری متنوعی مانند روشن نشدن تلویزیون ، روشن و خاموش شدن تلویزیون بعد از ظاهر شده لوگو ال جی ( reboot ) ، ظاهر نشدن بک لایت تلویزیون پس از روشن شدن و خاموش شدن مجدد ایجاد شود. در بخش تعمیرات تلویزیون الجی بارها شاهد بوده ایم که دستگاهی با همین مشخصات به تعمیرگاه های مختلف مراجعه کرده و در حالیکه قطعه دیگری غیر از مین برد دستگاه معیوب بوده است بدلیل شباهت ایراد ظاهری اقداماتی در جهت تعمیر مین برد انجام شده و بدلیل عدم تغییر مثبت در ایراد دستگاه مین برد تلویزیون غیر قابل تعمیر تشخیص داده شده و بعلت هزینه بالا و یا کمبود قطعه دستگاه کنار گذاشته شده است.

 

تشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیون

 

 

تعمیر تلویزیون الجی سری اسکارلت :

ایراد متداول در این سری از تلویزیون های ال جی هم مربوط به مین برد دستگاه می شود که خرابی برخی از قطعات باعث خاموشی دستگاه پس از مدتی کار کردن می شود. در مواردی شاهد بوده ایم که این ایراد به ایرادهای دیگری مانند روشن نشدن تلویزیون تعمیم داده شده است و اقدام به تعمیر مین برد باعث آسیب دیدگی دستگاه شده است. یکی از دلایل حساسیت تعمیر تلویزیون ال جی در این مدل کیفیت خاص مین برد و مقاومت آن در برابر حرارت بالا است که برای تعویض قطعات معیوب باید از حرارت بسیار بالا استفاده کرد.

 

تشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیون

 

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ سری D 5000 , D5500  ,  D5950

ریبوت شدن تلویزیون که به معنای روشن شدن و خاموش شدن خود بخود دستگاه است ایراد متداول در این چند مدل از تلویزیون های سامسونگ در بخش مین برد است که از نظر داخلی شباهت بسیار زیادی با هم دارند. در ایراد مشابهی ایجاد اشکال در بخش برد پاور دستگاه هم ایراد یکسانی را ایجاد می کند که به راحتی می تواند باعث گمراه شدن بخش تعمیرات تلویزیون شود و انجام تعمیرات اولیه روی مین برد دستگاه را با عدم موفقیت روبرو کند.

 

 

تشخیص اشتباه عیوب متداول در تعمیر تلویزیون

 

 

همانطور که گفتیم ایجاد ایرادهای متداول بعلت مهارت مجموعه تعمیرات تلویزیون و فراهم آوردن امکانات تعمیر بعلت تکرار آن باعث می شود که تعمیر تلویزیون با دقت بیشتری انجام شود به شرطی که پروسه تعمیر بر اساس تئوری و با عیب یابی از اولین مرحله انجام شود و بدون عیب یابی و تست های اولیه به گمان ایجاد ایرادهای متداول اقدام اشتباهی انجام نشود چرا که در بهترین حالت باعث طولانی شدن مدت زمان تعمیر و دستکاری بخش های مختلف خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ