بیشترین خرابی تلویزیونها در کدام برند

بیشترین خرابی تلویزیونها در برند

یکی از سوالاتی که از متخصصین تعمیر تلویزیون زیاد پرسیده می شود این است که بیشترین خرابی تلویزیون ها در کدام برند اتفاق می افتد؟ در ادامه متخصصین تعمیرات تلویزیون رایان به این سوال و تعدادی از سوالات دیگر که در هنگام خرید تلویزیون مطرح می شود پاسخ می‌دهند. با ما همراه باشید.

مقایسه برندهای مختلف در تعمیر تلویزیون

قبل از انکه بخواهیم راجع به خرابی تلویزیون در مارک و برندهای مختلف بپردازیم باید بدانیم مهمترین نکته ای که باید در میزان خرابی در برندهای مختلف و مقایسه آنها با هم در نظر بگیرم میزان فروش آنها است. نمی توانیم برند ال جی را میزان تبلیغات و فروش آن با برندی مثل مارشال مقایسه کنیم. امروز میزان فروش تلویزیون‌های ال جی حتی با رقیب اصلی آن یعنی سامسونگ هم قابل مقایسه نیست. هر چند در طی یک دوره 10 ساله سامسونگ رکورد فروش تلویزیون های مختلف را در دست داشته اما در طی سال های گذشته ال جی از سامسونگ سبقت گرفته و در حال حاضر میزان فروش ال جی (حداقل در کشور ما) چند برابر سامسونگ است.

 برندهای مختلف در تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون

بعد از سامسونگ، سونی در رتبه سوم فروش تلویزیون قرار دارد. میزان بالاتر قیمت تلویزیون‌های سونی باعث می شود تا بسیاری از خریداران تلویزیون های سونی توان خرید خود را از دست بدهند در عین حال که کیفیت قابل مقایسه محصولات شرکت های دیگر این موضوع را تقویت می کند.
بیشترین آما ورودی مجموعه تعمیر تلویزیون در بخش تلویزیون های ال سی دی مربوط به برند سامسونگ است که البته همانطور که گفتیم و با توجه به میزان فروش بالای سامسونگ در طی سالهای تولید این تلویزیون ها قابل توجیه است.

کدام مارک تلویزیون بیشتر خراب می‌شود؟

اگر بخواهیم براساس آمار خرابی در بین برندهای مختلف تولید کننده تلویزیون نگاه کنیم در بین تلویزیون های ال ای دی هم ال جی بالاترین آمار مراجعه به مراکز تعمیر تلویزیون را دارد. تلویزیون های ال ای دی ال جی در بسیاری از مدل های این برند ایرادهای اپیدمی و شایع دارند. منظور از ایراد اپیدمی تکرار یک ایراد ثابت در بین همه دستگاههای یک مدل تلویزیون است. مثلا تلویزیون های ال جی سری LN دچار خرابی بک لایت می شوند. این اپیدمی در حدی است که حدود 99% تلویزیون های ال جی سری LN که به مراکز تعمیرات تلویزیون مراجعه کرده اند در بخش بک لایت مشکل داشته اند.

البته در ایرادهای شایع و اپیدمی یک نکته بسیار مهم باید در نظر گرفته شود و آن سن و میزان عمر دستگاه در هنگام ایجاد ایراد و خرابی است. به بیان ساده‌تر مثلا وقتی می‌گوییم همه تلویزیون‌های سونی مدل W800C دچار خرابی بخش برد تیکان می‌شوند باید در نظر بگیریم که این خرابی به طور متوسط بعد از چندسال کار در تلویزیون سونی ایجاد می‌شود. اگر متوسط عمر ایجاد خرابی اپیدمی به طور متوسط بعد از حدود 5 سال باشد نمی‌توان ایراد را بعنوان یک ضعف در طراحی و ساخت تلویزیون در نظر گرفت.

شایع شدن یک ایراد اپیدمی در یک مدل تلویزیون همیشه بمعنای ضعف در ساختار آن مدل تلویزیون یا آن برند نیست. از دیدگاه متخصصین تعمیرات تلویزیون اگر یک ایراد ثابت بعد از حدود 7 سال در یک مدل تلویزیون افتاق بیفتد حتی می‌تواند گویای کیفیت بالای آن برند در طراحی و ساخت قطعات باشد. تلویزیون بعنوان یک دستگاه الکترونیکی اگر دارای کیفیت ساخت کافی باشد دچار ایرادهای مختلف نمی‌شود و قطعات آن به ترتیب عمر مفید دچار خرابی می‌شوند.

ایرادات شایع در انواع تلویزیون

ایرادات شایع

ایرادات شایع در تعمیر انواع تلویزیون کدام است؟

براساس آمار مراکز تعمیر تلویزیون شایع‌ترین ایرادهایی که در برندها و مارک‌های مختلف تلویزیون ایجاد می‌شود عبارتند از :

 1. شکستگی صفحه تلویزیون (در اثر عواملی مانند ضربه و یا افتادن)
 2. سیاه شدن تصویر تلویزیون ( سیاه شدن بخشی از تصویر تلویزیون ابر مانند یا نیمه بالا و پایین یا چپ و راست)
 3. قطع شدن تصویر تلویزیون (صدا دارد)
 4. روشن نشدن تلویزیون
 5. آبخوردگی صفحه نمایش تلویزیون
 6. ایجاد خطوط عمودی و یا افقی
 7. چشمک زدن تلویزیون
 8. ویروسی شدن تلویزیون

بیشترین خرابی تلویزیون پلاسما در کدام برند تلویزیون است؟

در بین تلویزیون های پلاسما باید میزان خرابی را در رتبه اول بین ال جی و پاناسونیک تقسیم کرد. میزان فروش بالا و کیفیت قابل تحسین تلویزیون های پلاسمای پاناسونیک و کیفیت متوسط و رو به پایین تلویزیون های پلاسمای ال جی باعث شده است تا در هر دو برند میزان مراجعه تلویزیون های پلاسما در یک دوره زمانی ( ولی با فاصله حداقل 10 ساله از زمان تولید ) به بخش تعمیرات تلویزیون تقریبا یکسان باشد.

ساختار تلویزیون پلاسما به طور کامل با تلویزیون ال سی دی و ال ای دی متفاوت است. دلیل اصلی این تفاوت را باید در ساختار پنل تلویزیون‌ها جستجو کرد. تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی دارای نور بک لایت هستند. یعنی ساختار آنها به گونه‌ای است که صفحه نمایش تلویزیون برای آشکار شدن تصویر نیاز به تابش نور از پشت دارد. این نور که با نام بک لایت شناخته می‌شود در ال سی دی ها بوسیله لامپ فلورسنت و در ال ای دی ها بوسیله لامپ‌های ال ای دی تولید می‌شود.

در تلویزیون پلاسما نور بک لایت وجود ندارد. نور لازم برای دیده شدن تصویر و رنگهای ایجاد شده در پیکسل‌ها تولید می‌شود. این فرایند یک حسن بزرگ دارد: قطع شدن و یا کاهش آن به تناسب رنگ‌ها باعث می‌شود در تلویزیون پلاسما رنگ مشکی با خلوص بالاتری نسبت به تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای دی ایجاد شود.

خرابی تلویزیون

جلوگیری از خرابی تلویزیون‌ها با روش‌های بسیار ساده

با رعایت چند نکته ساده می‌توانید عمر مفید تلویزیو‌ن خود را افزایش داده و از خرابی آنها جلوگیری کنید. ابتدا بدانید که در الکترونیک یک اصل نانوشته وجود دارد :دستگاههایی که بیشتر حرارت تولید می‌کنند بیشتر خراب می‌شوند. برای جلوگیری از خرابی تلویزیون‌ها و افزایش عمر مفید آنها از روش‌های زیر استفاده کنید :

 1. تلویزیون را زمانی که خاموش است از حالت استندبای خارج کنید.
 2. در زمان استفاده از تلویزیون در فواصل 2 تا 3 ساعت به مدت 10 تا 15 دقیقه تلویزیون را خاموش کنید.
 3. اگر تلویزیون شما led یا lcd است نور زمینه یا همان بک لایت تلویزیون را کاهش دهید.
 4. از گزینه صرفه جویی انرژی یا همان ENERGY SAVING  تلویزیون استفاده کنید.
 5. هنگام تمیز کردن تلویزیون به هیچ وجه روی صفحه نمایش اسپری نکنید.

رعایت این 5 روش به شما کمک می‌کند عمر مفید تلویزیون خود را افزایش داده و از خرابی آنها جلوگیری کنید. تجربه نشان داده کاهش حدود 20% نور بک لایت تلویزیون باعث افزایش عمر مفید این بخش تا حدود 30% خواهد شد.

جلوگیری از خرابی تلویزیون

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ