باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی

باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی

در بخش تعمیرات سینمای خانگی سونی راجع به ایرادهای متداول در عموم دستگاه های سینمای خانگی این برند صحبت کردیم، یکی از ایراد های توضیح داده شده باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی است که بدلیل آمار بالایی که در مراجعات تعمیر سینما خانگی سونی سری DZ دارد بر آن شدیم تا در نوشته ای جداگانه به آن بپردازیم اما قبل از پرداختن به اصل ایراد باید اندکی راجع به ساختار این سری از دستگاه های سونی و قطعات آن توضیح دهیم :

بررسی آمار تعمیر سینمای خانگی سونی سری DZ :

بررسی آمار ورودی در بخش تعمیر سینمای خانگی سونی سری DZ نشان می دهد بیشترین میزان مراجعه در این مدل از سینمای خانگی سونی به ترتیب مربوط به موارد زیر است :

  1. اشکال در خواندن اطلاعات CD
  2. باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی
  3. روشن نشدن دستگاه و نمایش خطای PUSH POWER PROTECT
  4. روشن نشدن دستگاه به طور کامل

همانطور که می بینید بیشترین خرابی به مانند آمار تعمیر سینمای خانگی در سایر برندها مربوط به خرابی بخش سی دی و قطعات مختلف آن می شود. مجموعه درایو سی دی در دستگاه های سینمای خانگی شامل دو بخش کلی است یکی اپتیکال بلاک و دیگری مکانیزم سینی سی دی.

یکی از نقاط اشتراک در طراحی سینمای خانگی سونی سری DZ استفاده از اپتیکال بلاک 313 در بخش درایو سی دی آن است. یکی از اپتیک های بسیار با کیفیت که قابلیت خواندن اطلاعات دیسک های DVD را دارد. ساختار طراحی سری DZ بگونه ای است که در ابتدای هر بار روشن شدن دستگاه بخش درایو سی دی بارگذاری مجدد می شود : یعنی پس از روشن شدن دستگاه ابتدا اپتیکال بلاک ریست می شود و اپتیک به جای ابتدایی خود بر می گردد و سپس درایو از نظر بودن وجود دیسک و یا خالی بودن چک می شود و در صورتی که دیسک در درایو وجود داشته باشد اطلاعات آن خوانده می شود و اگر این دیسک قبلا هم در دستگاه خوانده شده باشد می توان به زمان نمایش قبلی برگشت و ادامه سی دی را پخش نمود.

 

باز و بسته شدن درب سینمای خانگی سونی

 

در دستگاه های سینمای خانگی سری DZ اگر به هر دلیل این پروسه بارگذاری اولیه شروع نشود دستگاه به آخرین حالت تثبیت شده یعنی باز بودن در بخش سی دی برمی گردد حتی اگر فانکشن دستگاه تعویض شود و فانکشنی غیر از بخش DVD انتخاب شود. در واقع بخش درایو سی دی در این مدل بعنوان یک بخش مستقل عمل می کند و حتی ممکن است اختلال در کارکرد آن باعث ایجاد اختلال در کارکرد سایر بخش ها شود.

از همین روی در صورتی که اختلال یا اشکالی در سینمای خانگی منزل شما به وجود آمد می توانید تعمیر آن را به گروه تعمیر تلویزیون رایان TV بسپارید. در واقع خدمات اصلی این گروه تعمیرات تلویزیون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سامسونگ