تعمیر تلویزیون الجی سری LN :ایراد بک لایت

تعمیر تلویزیون الجی سری LN :ایراد بک لایتReviewed by علی بختیاری on Apr 8Rating: 5.0تعمیر تلویزیون ال جی | تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون الجی

تعمیر تلویزیون الجی سری LN به امری تکراری در بخش تعمیرات تلویزیون تبدیل شده و اکثر تلویزیونهای الجی سری LN با ایراد در بخش بک لایت به تعمیرگاه مراجعه می کنند. در گذشته بدلیل زمان زیادی که صرف طراحی و آزمایش یک محصول می شد ضعف های کارخانه ای و ایراد های اپیدمی کمتری در بین محصولات دیده می شد . نقاط ضعف دستگاهها به سرعت در ورژنهای بعدی اصلاح می شد و حتی شرکتها تدابیر خاصی جهت برخی محصولات اتخاذ می کردند به عنوان نمونه شرکت سونی CCD (سنسور دریافت نور) دوربینهای فیلمبرداری سری  TRV  را که در آب و هوای ایران دچار نقص می شدند را به طور رایگان تعویض می کرد.
اما در چند سال اخیر و با تغییر شرایط عرضه محصولات و مخصوصا واردات دستگاههای بدون گارانتی و استقبال زیاد مصرف کنندگان از این دستگاهها اگر یک مدل خاص از محصولات یک شرکت دارای ضعف کارخانه ای باشد دردسرزیادی برای خریداران خود ایجاد می کند.
نمونه بارز این مسئله در تلویزیونهای الجی سری و مخصوصا مدل 5420 که مدل بانه ای و بدون گارانتی این محصول است اتفاق افتاده است که به دلیل استفاده از لامپهای  LED  بی کیفیت در بخش بک لایت تلویزیون بعد از مدت کوتاهی دچار نقص فنی می شود. دستگاه پس از روشن شدن برای یک لحظه آرم الجی را نمایش می دهد وسپس تصویر قطع می شود ولی صدای دستگاه به طور طبیعی پخش می شود و در واقع تصویر هم وجود دارد اما به دلیل قطع شدن نور بک لایت دیده نمی شود .با توجه به تکرار این ایراد در این دستگاهها در بخش تعمیر تلویزیون الجی تدابیر ویژه ای را برای این مسئله اندیشیده ایم که در ادامه با شما به اشتراک می گذاریم :

 

تعمیر بک لایت تلویزیون

 

اگرحتی یک عدد از  LED های تولید کننده نور بک لایت قطع شود دستگاه دچار این حالت می شود اما اگر این LED ها دچار اتصال داخلی (در اصطلاح الکترونیک : SHORT ) شوند طراحی دستگاه به گونه ای است که بقیه لامپها روشن می شوند دستگاه به کار خود ادامه می دهد اما در آن ناحیه از تصویر لکه سیاهی و تاریکی در تصویر ایجاد می شود. احتمال خرابی سایر لامپهای بخش بکلایت که تعدادشان مثلا در 42 اینچ به 54 عدد می رسد شرایط تعمیر را سخت می کند چون همه این لامپهای دارای یک عمر کاری هستند و احتمال خرابی سایر آنها وجود دارد.

راهکار پیشنهادی در این بخش تغییر و اصلاح مدار راه انداز بخش بک لایت است به نحوی که احتمال سوختن لامپهای آن را به حداقل برساند.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

در صورتی که تلویزیون شما الجی و از سری LN می باشد و هنوز دچار ایراد نشده است با کم کردن مقدار نور زمینه در منوی تنظیمات تصویر و یا روشن کردن گزینه  ENERGY SAVING  و تنظیم آن برحسب نور محیط کاری کنید که لامپهای بک لایت دستگاه طول عمر مفید بیتری داشته باشند.

 

MENU —- PICTURE —- ENERGY SAVING —-MEDIUM OR MINIMUM                            

 

تعمیر تلویزیون الجی

 

و اما مهمترین نکته در تعمیر تلویزیون الجی سری LN اینست که بعد از تعمیر تلویزیون اصلاح و تغییر در برد درایور بخش بک لایت انجام شود که از ایجاد دوباره این ایراد جلوگیری شده و گارانتی تعمیر تلویزیون ضمانت اجرائی پیدا کند که در صورت مراجعه به متخصصین رایان از گارانتی ویژه این سری برخوردار خواهید شد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *