اشکالات مختلف در بک لایت تلویزیون های ال جی

اشکالات مختلف در بک لایت تلویزیون های ال جیReviewed by علی بختیاری on Sep 24Rating: 2.5اشکالات مختلف در بک لایت تلویزیون های ال جیاشکالات مختلف در بک لایت تلویزیون های ال جی,بک لایت تلویزیون,تعمیر بک لایت تلویزیون,تعمیر تلویزیون,تعمیر تلویزیون ال جی,مشاوره رایگان تعمیرات تلویزیون.

اشکالات مختلف در بک لایت تلویزیون های ال جی

در بخش سوالات در طول هفته با سوالات متعددی راجع به خرابی و اشکالات مختلف در بک لایت تلویزیون های ال جی مواجه می شویم که البته با ایرادهای معمول که در سایر تلویزیون ها ایجاد می شود متفاوت است و دلیل اصلی این تفاوت در عمر کوتاه این دستگاهها و همچنین نوع ایراد است که بیشتر به ضعف ساختاری قطعات و اشکالات طراحی دستگاهها مربوط می شود.

ساختار خاص بخش بک لایت در تلویزیون های دارای بک لایت ال ای دی باعث می شود که کوچکترین اشکالی که در ساخت و یا اسمبل قطعات این بخش ایجاد شود در تصویر ظهور کند. در تعدادی از تلویزیون های جدید تولیدی ال جی مثل سری UH ، UF و چند سری دیگر اشکالات ساختاری دیده می شود و از آنجا که وظیفه اصلی بخش بک لایت تلویزیون تولید نور سفید برای دیده شدن تصویر تولید شده توسط صفحه نمایش است اشکالات اصلی آنها مربوط به کمبود و یا عدم تنظیم صحیح و پخش یکنواخت آن در سطح تصویر است که از جمله آنها می توان به وجود لکه های تاریک در تصویر ، وجود نقاط نورانی در تصویر تلویزیون و اشکالات مشابه اشاره کرد.

 

اشکالات مختلف در بک لایت تلویزیون های ال جی

در فرایند تولید نور بک لایت تلویزیون نور تولید شده توسط لامپ های ال ای دی، مستقیم و متمرکز است و منشورهای قرار گرفته روی آنها نور را پخش می کند و در مرحله بعد صفحات پولاریزه باعث پخش یکنواخت نور می شود. در هر مرحله از این فرایند اگر اشکالی ایجاد شود باعث عدم تولید و پخش صحیح نور می شود که در تصویر بزرگنمایی می شود و به شدت به چشم می آید مثلا جدا شدن منشورهای روی لامپ های ال ای دی باعث می شود که نور متمرکز لامپ مستقیم به صفحات پولاریزه بتابد و به صورت نقاط نورانی در تصویر دیده شود. گاها این ایراد بدلیل تغییر فاصله لامپ ها با صفحات پولاریزه هم ایجاد می شود.

در بخش تعمیر تلویزیون، پیشنهاد نمایندگی های تعمیرات تعویض کامل پنل تلویزیون است که به هیچ وجه مقرون بصرفه نیست و حدود 70% ارزش تلویزیون را شامل می شود اما با توجه به اهمیت تعمیرات این دستگاهها، بخش ویژه ای را برای تعمیر و اصلاح این مجموعه از ایرادها در بخش تعمیر تلویزیون های ال جی در نظر گرفته ایم که در صورت نیاز می توانید از خدمات مشاوره رایگان تعمیرات تلویزیون ما استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *