آموزش آپدیت کردن تلویزیون ال جیReviewed by گروه تخصصی رایان on Jan 23Rating:

آموزش آپدیت کردن تلویزیون ال جی

یکی از قابلیت هایی که تلویزیون های دارای نرم افزار دارا هستند امکان بروز رسانی و یا آپدیت نرم افزار داخلی است. به مانند تمام نرم افزارهای تولیدی دیگر نرم افزار تلویزیون ها بعنوان یک مجموعه اطلاعات ممکن است در بخش های مختلف دارای ضعف هایی باشند که به مرور زمان و با استفاده مصرف کنندگان مشخص شود و یا نیاز به اضافه کردن امکاناتی به نرم افزار باشد که در نسخه اصلی وجود ندارد. هر چند کمتر دیده شده که نرم افزار تلویزیون ها با آپدیت کردن تغییرات اساسی داشته باشد اما بسیاری از مصرف کنندگان علاقه  دارند که این امکان را انجام دهند. در ادامه آموزش آپدیت کردن تلویزیون ال جی ارائه می شود:

قبل از انجام آپدیت لازم است بدانید که تعداد زیادی از اقداماتی که مصرف کنندگان برای آپدیت تلویزیون های خود در برندهای مختلف) انجام می دهند بدلایل مختلفی از جمله ضعف در اینترنت ( سرعت کم دانلود و یا قطع شدن اتصال) ، عجله مصرف کننده و خاموش کردن تلویزیون قبل از اتمام و نصب دانلود ، ناقص بودن فایل دریافتی از سایت های نا معتبر ناموفق بوده و غیر از اینکه دستگاه آپدیت نمی شود به نرم افزار ان آسیب رسیده و باعث می شود که ایرادهای مختلفی از جمله قطع شده امکانات مختلف مانند جستجوی شبکه ها ، عدم کارکرد صحیح پورت ها ، از کار افتادی وای فای و در بسیاری موارد روشن نشدن تلویزیون و یا بوت نشدن نرم افزار قبلی اتفاق افتاده و دستگاه در روال کار عادی خود با مشکل مواجه شود.

لازم به ذکر است که بر خلاف تصور عموم تعویض نرم فزار در تلویزیونها به مانند آنچه در گوشی های موبایل و یا آنچه در کامپیوترها بعنوان تعویض ویندوز اتفاق امکان دارد عملی نیست و در بخش تعمیر تلویزیون بسیاری از ایرادهای نرم افزاری با تعویض سخت افزار رفع می شود.

آموزش آپدیت کردن تلویزیون ال جی

 

آپدیت ( به روز رسانی ) تلویزیون هوشمند ال جی با netcast

در این سری از تلویزیون های ال جی برای انجام آپدیت در منوی هوشمند (smart) وارد تنظیمات شده و در بخش پشتیبانی وارد گزینه به روزرسانی نرم افزار شوید و روی بررسی نسخه به روز کلیک کنید. در این حالت تلویزیون شروع بع جستجو می کند و در صورت یافتن نسخه جدیدتر پیغامی مبنی بر وجود فایل و اجازه به روز رسانی ظاهر می شود. با کلیک دانلود فایل شروع شده و پس از اتمام دانلود نصب نسخه جدید آغاز می شود.

آموزش آپدیت کردن تلویزیون ال جی

آپدیت ( به روز رسانی ) تلویزیون هوشمند ال جی با سیستم عامل Webos

در این سری از تلویزیون های هوشمند ال جی به روزرسانی نرم افزاری با استفاده از کنترل جادوئی (magic remote) انجام می شود. با استفاده از این کنترل وارد بخش setting  یا تنظیمات شده و در بخش عمومی به زیر مجموعه درباره این تلویزیون وارد شوید. در این مرحله گزینه بررسی بروزرسانی ها را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه دستگاه با بررسی و جستجو در صورت یافتن فایل به روز شده و نمایش پیغام اجازه بروز رسانی شروع به دانلود و سپس نصب نسخه جدید می کند.

آموزش آپدیت کردن تلویزیون ال جی

در انتها باز هم تکرار می کنیم که بر خلاف بسیاری از ابزارهای دیگر آپدیت کردن تلویزیون ها عموما باعث تغییرات عمده در تلویزیون شما نخواهد شد و در بسیاری از مدل هایی که امروز در حال استفاده هستند تغییرات عمده ای مشاهده نخواهید کرد. مثلا در تلویزیون ال جی سری LB آنچه که عینا مشاهده شده تنها اضافه شدن گزینه اسکرین شات به بخش منوی تنظیمات بعد از سه مرحله آپدیت تلویزیون بوده است. پس اگر در این زمینه تجربه ای ندارید تنها از روی کنجکاوی و بدون اطمینان از کیفیت اینترنت و یا توانایی کافی در طی کردن مراحل مختلف به روز رسانی اقدام به این کار نکنید چرا که در صورت کوچکترین اتفاق پیش بینی نشده با اشکالات مختلف در تلویزیون مواجه می شوید که شاید راه حل بسیاری از آنها برای تعمیر تلویزیون ال جی شما تنها تعویض مین برد دستگاه باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *